Sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas ir nuėjo miegoti

Lapkričio 11-osios popietę ilgai trukęs policijos dėmesys Joniškyje, Draugystės g., esančiam daugiabučiui gyvenamajam namui, privertė sunerimti gyventojus. Jie matė, kaip pareigūnai susirūpinusiais veidais zuja iš laiptinės į laiptinę, kaip su gelbėtojais lipa kopėčiomis ir žvalgosi pro langus į butų vidų, kaip telefonu nuolat su kažkuo bando užmegzti ryšį. Kilo daug įvairiausių versijų ir spėliojimų, net tokių, kad galbūt name įvykdyta žmogžudystė… Tik policijos  suvestinėse jokios informacijos apie nužudymą ar kitokį baisų nusikaltimą nebuvo.

Po trijų valandų įtampos ir sustiprintų policijos pajėgų darbo paaiškėjo, kad jokio nusikaltimo padaryta ir nebuvo. Tik buvo sumanyta gąsdinimo akcija. Ne vaikams bauginti, kaip kartais daro žmonės, o suaugusiam neblaiviam vyriškiui paauklėti.

Apie pusę trijų dienos Joniškio policijos pareigūnus pasiekė merginos  telefoninis skambutis, kad ji prievarta laikoma viename bute. Kokiame mieste yra tas butas, skambinusioji   informacijos nesuteikė ir nutraukė pokalbį. Pareigūnai bandė su ja susisiekti vis jai perskambindami, tačiau ragelio niekas nebekėlė, o vėliau telefonas iš viso buvo išjungtas. Skambintojo vietos nustatymo duomenys rodė, kad mergina skambino iš  Joniškyje,  Draugystės g., esančio namo.

Į nurodytą vietą atvykę patruliai ėmė ieškoti pranešėjos buto, belsdamiesi į kiekvienas duris. Gyventojai, kurie atidarė buto duris, aiškino, kad policijos nekvietė ir jokia pagalba jiems nereikalinga. Siekiant išsiaiškinti, kas vyksta tuose butuose, kurių durų niekas neatidarė, buvo iškviesta Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Jos darbuotojai kopėčiomis lipo iki viršutinių aukštų, žvelgdami pro langus, tačiau nieko įtartino nepamatė. Prieš 18 val. prie pareigūnų priėjo viena mergina ir prisipažino, kad tai ji skambino skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu.

Nustatyta, kad policiją kvietė  22 metų šiame name gyvenanti  joniškietė, būdama visiškai blaivi. Anot jos, ji susipyko su neblaiviu (1.77 prom.) 26 metų draugu ir, norėdama jį pagąsdinti, paskambino į skubiosios pagalbos centrą ir pasakė, kad vaikinas ją laiko bute užrakintą. Po to mergina išjungė telefoną ir su draugu nuėjo miegoti. Pagalvojo, kad nieko blogo nepadarė ir kad specialiosios tarnybos nereaguos į iškvietimą, nes ji nenurodė vietos, iš kur skambina. Miegodama ji girdėjusi triukšmą laiptinėje, girdėjusi beldimą į duris, bet nepažiūrėjusi, kas beldžia, todėl buto durų ir neatidariusi. Vaikinas prieš ją nesmurtavo ir fizinio skausmo nesukėlė.

Kadangi joniškietė iškvietė policijos pareigūnus, žinodama, kad pagalba nereikalinga, jai surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 493 str. 2 d. – Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymas, specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga. Už tai numatyta bauda  nuo dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių eurų.  Kokio dydžio bauda teks joniškietei, spręs teismas.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/CB0LXHoNF1A

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts