SKAITYTOJAI KREIPĖSI  

Jau metai kai kuriose autobusų stotelėse rajone nėra pakabintų tvarkaraščių su autobusų eismo grafikais. Tai sukelia nepatogumų ne tik vietiniams gyventojams, bet ir atvykusiems svečiams. Žmonės įtaria, jog taip vežėjai nori uždaryti paskutinius pro jų kaimus važiuojančių autobusų maršrutus. Tvarkaraščių sulaukta tik susidomėjus redakcijai.

 

Pasijuto antrarūšiais žmonėmis

Į redakciją paskambinusi Šiupylių kaimo gyventoja piktinosi, kad jau metus kaimo gyventojai laukia ir nesulaukia, kada Kuršėnų autobusų parko darbuotojai stotelėje pakabins tvarkaraštį.

„Dar praėjusios vasaros pradžioje Šiupyliuose nuo autobusų stotelės buvo nuimti tvarkaraščiai. Buvo žadama, kad rudenį bus pakabinti nauji. Pragyvenome pernai vasarą, prabėgo ruduo, žiema pavasaris. O tvarkaraščių kaip nėra, taip nėra. Patys klausinėjam vieni kitų, ar važiuoja toks ir toks autobusas. Į Šiupylius iš kitų vietovių į kapines dažnai atvažiuoja žmonės, kurie blaškosi po kaimą klausinėdami: „Kada važiuoja autobusai?“ Ypač dėl to kenčia pagyvenę žmonės ir tie, kurie neturi automobilių. Jaučiamės kaip kokie antrarūšiai žmonės“, – skundėsi moteris.

Šiupylių gyventoja įtarė, jog rajono Tarybai priėmus sprendimą autobusų maršrutus vertinti pagal koeficientus, tvarkaraščiai neiškabinami specialiai, kad pro vieną ar kitą kaimą autobusais važiuotų  mažiau žmonių, o tuomet vieškeliais važiuojančius maršrutus būtų galima uždaryti teigiant, kad mažas keleivių srautas.

Šiupyliškė redakcijai sakė, jog neaiškumų yra ir Gruzdžių stotelėje iškabintuose tvarkaraščiuose.

„Visi į Šiaulius važiuojantys autobusai surašyti vienoje eilutėje, o juk autobusai į rajono centrą važiuoja ir per Bridus, ir per Kužius. Kodėl nebuvo galima autobusų išvykimo laikų surašyti taip, kad matytųsi, kuriuo keliu autobusai važiuoja?“, – klausė moteris.

Pasak Šiupylių seniūnaitės Astos Lengvenienės, nuimdami senuosius tvarkaraščius Kuršėnų autobusų parko vadovai žadėjo, jog patvirtinus naujus grafikus, rudenį tvarkaraščiai vėl bus pakabinti.

„Prabėgo visi metai, o jų vis nėra. Kas du mėnesius mes vis skambiname į autobusų parką, mums pažada ir tuo viskas baigiasi. Kreipėmės į Savivaldybę. Buvo pažadėta, jog Kuršėnų autobusų parkas bus įspėtas, kad pakabintų tvarkaraščius. Tačiau jų taip ir nesulaukėm. Paskutinį kartą dėl tvarkaraščių kreipėmės prieš porą mėnesių, tačiau naudos jokios“, – sakė seniūnaitė.

Ir seniūnaitės, ir Šiupylių gyventojos žodžiais, nei autobusų parkas, nei Savivaldybė pernai uždaromų maršrutų nederino su gyventojais, nesiaiškino, kurie maršrutai patogūs gyventojams.

Šiupyliškės juokavo, jog apie parduodamus viščiukus ar žąsiukus autobusų stotelėje sužinosi greičiau, negu apie autobusų išvykimo laiką.

Tvarkaraščių nėra

Redakcija pasidomėjo autobusų eismo tvarkaraščiais Gruzdžių kryptimi. Paaiškėjo, jog nė vienoje stotelėje nuo Kužių iki Gruzdžių eismo tvarkaraščių nėra. Važiuojant į Gruzdžius per Kužius, tik pasisukus nuo magistralinio kelio į Kužius yra Kužių stotelė, tačiau, kad joje būtų tvarkaraštis, žmonės sako neatsimenantys. Tvarkaraščių nėra ir kitose stotelėse.

Žiogų seniūnaitė Kazimiera Satkauskienė redakcijai sakė, jog prieš dvi savaites atkreipusi dėmesį, kad Lygudų kaime tvarkaraštis vis dar nepakabintas.

„Nors ne kartą ir mes, ir seniūnija kreipėsi į Kuršėnų autobusų stotį, autobusų parką bei Savivaldybę, tačiau buvo tik žadama juos pakabinti. Kai rajono valdžia važinėjo su ataskaita, mes rajono mero pasiteiravome, kodėl buvo uždaryti gyventojams patogūs autobusų maršrutai. Meras mums atsakė, jog reikėjo apie tai kalbėtis su autobusų parku. O kas mūsų ten klauso, jei iki šiol neiškabina tvarkaraščių?“ – sakė seniūnaitė.

Nėra tvarkaraščių ir daugelyje stotelių, važiuojant į Gruzdžius per Šiupylius.

Savivaldybė laukia

Norėjosi išgirsti ir rajono Savivaldybės administracijos nuomonę dėl tokios betvarkės, nes abiejomis kryptimis į Gruzdžius važiuoja ir UAB „Kuršėnų autobusų parkas“, kuris prižiūri stoteles, autobusai, tačiau apie tai išgirdusi Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė nustebo, kad Savivaldybei priklausanti įmonė nepakabino tvarkaraščių.

„Su Kuršėnų autobusų parko direktoriumi apie tai buvo kalbėta dar pernai rudenį. Jis buvo pažadėjęs, kad tvarkaraščiai bus pakabinti visose stotelėse, kurias administruoja (prižiūri – redakcijos pastaba) autobusų parkas“, – sakė vedėja.

Girdint šių eilučių autoriui, įjungusi garso ryšį vedėja pasiteiravo UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktoriaus Vidmanto Šulčiaus, ar Šiupylių autobusų stotelėje tvarkaraščius prižiūri jų įmonė.

Į tai direktorius atsakė: „Gal ir mes. Reikia pasitikslinti“. Pokalbio metu direktorius bandė aiškinti, jog Gruzdžių krypties jie tarsi ir neadministruoja, tačiau pasidomės.

A.Birutienė redakciją informavo, jog po to, kai į Savivaldybę kreipėsi „Kuršėnų krašto žinių“ redakcija, UAB „Kuršėnu autobusų parkas“ direktoriui buvo išsiųstas raštas, kuriame buvo prašoma nurodyti, kokiose stotelėse tvarkaraščius prižiūri įmonė. Atsakymui paruošti duotas terminas iki  birželio 15 dienos.

Į pastabas reagavo

Vakar UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktorius Vidmantas Šulčius redakciją informavo, kad užvakar (trečiadienį) tvarkaraščiai Šiupyliuose ir Kužiuose buvo pakabinti.

Tačiau juose nurodyti tik Kuršėnų autobuso parko autobusų vykimo laikai. Kitų vežėjų autobusų vykimo laikai tvarkaraščiuose nenurodyti, nes į tvarkaraščius įrašomi tik iš Kuršėnų autobusų stoties išvažiuojantys autobusai.

„Jei kiti vežėjai bus suinteresuoti, kad apie jų važiuojančius autobusus, kurie išvyksta iš Šiaulių autobusų stoties, žinotų keleiviai, turėtų apsimokėti už įvažiavimą į stotelę, tuomet bus įrašyti į tvarkaraštį. Nemokamų pietų nebūna“, – ironizavo direktorius.

Problemą spręs

UAB „Busturas“ Užmiestinių pervežimų ir Šiaulių autobusų stoties vadovė Reda Urbelienė „Kuršėnų krašto žinioms“ patvirtino, jog Gruzdžių stotelėje tvarkaraščius prižiūri jų bendrovė, tačiau nei į Šiupylių, nei į Lygudų ar Verbūnų pusę jie stotelių neadministruoja.

Paklausta apie netikslumus Gruzdžių stotelės tvarkaraštyje vadovė sakė, jog bandys ištaisyti šią klaidą.

„Šią ir kitą savaitę darbuotoja, kuri tvarko stotelių tvarkaraščius, atostogauja, tačiau jai grįžus ieškosime problemos sprendimo būdų. Mūsų kabinamos tvarkaraščių lentelės yra nedidelės, todėl taupant vietą visi autobusai, važiuojantys į Šiaulius, buvo surašyti vienoje eilutėje. Atsiprašome keleivių už patirtus nepatogumus“, – sakė R. Urbelienė.

Pasak jos, jau artimiausiu metu klaida bus ištaisyta.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts