Šiupyliuose  šurmuliavo „Šiupylių  kermošėlis“ 

Kai po visų besibaigiančių rudens rūpesčių ir darbų mūsų žemelė gulasi į lygius arimus, kai aruodai alsuoja skalsa ir sotumu, kai kiekvienoje troboje pilna duonos ir mylinčių širdžių šilumos, su palengvėjimu atsikvepiame – ramu gyventi čia, savo žemėje, savuose Šiupyliuose.

Šiupylių bendruomenės namų kiemelyje įvyko graži ir šilta tradicinė rudens šventė „Šiupylių kermošėlis“. Šioje bendruomenėje visuomet labai šilta – ne dėl oro temperatūros, o dėl jaukios atmosferos. Kad tokios šventės įvyktų, kad jos vyktų gražioje, jaukioje aplinkoje, kad žmonės turėtų kur jaukiai susirinkti, reikia įdėti labai daug pastangų ir darbo.

Šiupylių bendruomenės pirmininkė  Asta Lengvenienė džiaugėsi ir dėkojo aktyvių, kūrybingų ir kuriančių žmonių būriui, kurių dėka vyksta graži, įdomi, aktyvi, turtinanti veikla kaime. Susirinkusius bendruomenės narius ir svečius sveikino, džiaugėsi šiupyliškių vykdomomis veiklomis, bendryste Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Deimantė Radžvilė, Algis Mačiulis, laikinai einanti Gruzdžių seniūnijos seniūnės pareigas Gražina Slavikienė.

Tradiciškai vyko rudens gėrybių, augalų, maisto produktų, kitų prekių turgelis. Kiekvienas renginio dalyvis vaišinosi nuostabiai skania seniūnaičio Raimondo Jakučio virta stirnienos sriuba. Popietės dalyviai žaidė nuotaikingus, senovinius  žaidimus, šoko liaudiškus šokius

Renginį melodingais, nostalgiškais romansais papuošė Gruzdžių filialo romansų grupė. Šiaulių neįgaliųjų draugijos sporto klubo „Atgaiva“ atlikėjai savo dainomis ir linksmiausiais šokiais kvietė „švęsti gyvenimą“. Su savo koncertine programa pasirodė Gruzdžių filialo kapela. Šventinį pasibuvimą vainikavo Šakynos filialo kapelos „Geri vilkai“muzikantai.

Nuotaikingą pasibuvimą vedė Rasa Šiškuvienė. Renginį organizavo ir įgyvendino Gruzdžių filialas, Šiupylių kaimo bendruomenė, Šiupylių biblioteka, Šiupylių seniūnaitijos seniūnaitis R.Jakutis.

Taigi, šiupyliečiai drąsiai paskelbė apie save: kaimas gyvas, čia nudirbta daug gražių darbų, kaimo žmonės moka švęsti šventes, saugo senąsias tradicijas ir kuria naujas. 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo informacija

R.Šiškuvienės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts