Jaunųjų skautų sveikinimai kuršėniškiams   

Drėgną ir niūrią popietę Kuršėnų miesto įstaigų ir organizacijų darbuotojus pradžiugino ir  sušildė Kuršėnų Perkūno draugovės jaunųjų skautų „Gerasis darbelis“.

Linksmai šurmuliuodami, nuotaikingi skautukai apsilankė Kuršėnų miesto seniūnijoje, Kuršėnų policijos nuovadoje, poliklinikoje, pasisvečiavo pas Jaunimo reikalų tarybos koordinatorę Neringą. Visus aplankytus pasveikino linkėdami sėkmingų darbų, papasakojo apie skautų veiklas, pavaišino pačių keptais keksiukais, pyragais. Gatvėje pakalbino praeivius, dovanojo saldumynų, skautų įstatus degtukų dėžutėse, ant kurių viršelių puikavosi spalvingi užrašai : „Rytoj būk geresnis, negu esi šiandien ir buvai vakar“,  „Gyvenk Tėvynei ir žmonijai, būk gamtos draugas“.

Šios kilnios  akcijos   tikslas – parodyti kuršėniškiams, kad  skautai nuoširdžiai darbuojasi, yra aktyvūs bendruomenės nariai, tvarko gimtojo miesto aplinką, apleistus kapus, dalyvauja šventėse, lanko piliakalnius, kasmet miesto gyventojus sušildo Betliejaus Taikos Ugnimi, kurią nešti gali tik skautai,  energingai žygiuoja, garsiai ir linksmai skanduoja, ragindami ir kitus jaunuolius prisidėti prie jų veiklos.

Šių smagių,  naudingų ir  prasmingų  veiklų dalyviai garsiai, širdingai dėkoja savo tėveliams, seneliams, močiutėms,  Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos bendruomenei, visiems kuršėniškiams už pagalbą, palaikymą, kvietimus, mielas dovanas.

Skautystė nėra vien tik lakstymas po laukus ir miškus. Vaikai ir jaunuoliai yra mokomi pagal specialią skautų ugdymo programą. Organizacijos nariai privalo laikytis tam tikrų taisyklių, įstatų, įsakymų, disciplinos, turi atlikti tam tikrus darbus, užduotis. Vienas iš mūsų tikslų – ugdyti vaikus patriotais. Gal ne tokiais, kurie mojuoja vėliavomis ar prie kiekvieno kampo traukia himną. Gal kiek kitokiais, nes patriotizmas, mūsų nuomone, prasideda nuo to, kai padedi tam, kuriam reikalinga pagalba, kai gatvėje pakeli numestą šiukšlę, kai gamtoje ne laužai, o tvarkai ir puoselėji (Ilona Jasaitienė).

 Ieva ŠUKYTĖ
Žemaitijos Skautų organizacijos, Kuršėnų Perkūno draugovės Jaunųjų skautų vadovė
Skautų draugovės nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts