Šiaulių rankininkai išsigelbėjo paskutinę sekundę

Šeštadienį Šalčininkėliuose įvyko Lietuvos rankinio lygos rungtynės tarp vietos Šalčininkų raj. HC „Sokol“ bei svečių – RK „Šiauliai“ – atstovų. Susitikimą po dramatiškos kovos minimaliu skirtumu laimėjo svečiai iš saulės miesto.

Pirmojo rato rungtynes tarp šių ekipų dar Spalio mėnesį laimėjo Šiaulių rankininkai rezultatu 46:37. Tad „Sokol“ žaidėjams norėjosi revanšo. Svečiai į Šalčininkėlius atvyko po pergalės prieš HC „Molėtai“ rankininkus (35:28), o šeimininkai praėjusiose rungtynėse trim taškais (25-28) nusileido HC „Utena“ komandai.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir įnirtingai. Nei vienai komandai nepavyko pasiekti didesnio nei dviejų įvarčių pranašumo. Šiauliečius šioje kovoje išlaikė puikus Roko Leščinsko žaidimas. 22-iejų metų kairiojo pusiau krašto poziciją užimantis žaidėjas vien pirmajame kėlinyje pelnė 10 įvarčių, o jo bei dešiniojo krašto žadėjo Gedvino Joco du įvarčiai leido šiauliečiams į pertrauką išeiti turint minimalią persvarą – 16:15.

Antrasis kėlinys buvo ne ką mažiau įnirtingas. Šiauliečiai kėlinio pradžioje sugebėjo pabėgti į priekį rezultatu 21:17, tačiau šeimininkai, vedami savo žaidėjo Andrej Gaiduk, sugebėjo išlyginti rezultatą – 22:22. Svečiams dar keletą kartų buvo pavykę įsiveržti į priekį, tačiau HC „Sokol“ žaidėjai vis rasdavo būdų rezultatą išlyginti. Dvikova savo epogėjų pasiekė likus 10 sek. iki rungtynių pabaigos, kuomet Gedvinas Jocas persvėrė rezultatą šiauliečių naudai – 36:35. Šeimininkai dar turėjo auksinę progą išlyginti rezultatą, tačiau šiauliečių vartininkas atrėmė „Sokol“ rankininko metimą nuo 6 m linijos bei pergalę šventė RK „Šiauliai“ rankininkai – 36:35.

Daugiausiai prie pergalės šiauliečių gretose prisidėjo Rokas Leščinskas. Jis pelnė net 17-ka įvarčių. Jam puikiai talkino Justas Mielenis su 6, Rokas Zdanavičius su 5 įvarčiais. Gedvinas Jocas bei Džiugas Saliamoris pelnė po 3 įvarčius, o komandos kapitonas Aivaras Budrys pelnė vieną įvartį.

Šeimininkų ekipoje daugiausiai įvarčių pelnė Mantas Urvikis bei Andrej Gaiduk – po 7. Modestas Adomėnas pelnė 6 įvarčius, o Rytis Paškevičius, Kevin Žalis, Artur Šibeiko bei Rolandas Bliznevič pelnė po 2 įvarčius.

Po šių rungtynių RK „Šiauliai pakilo į 4-tą vietą turnyrinėje lentelėje, o „Sokol“ komanda užima paskutinę – 9-ąją – vietą.

Kitas rungtynes RK „Šiauliai“ turėjo žaisti sausio 29 d., kuomet namuose turėjo priimti Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ rankininkus, tačiau ši dvikova dėl COVID-19 atvejų klaipėdiečių komandoje, yra perkelta į kitą datą. O tuo tarpu Šalčininkų raj. HC „Sokol“ tą pačią sausio 29 d. namuose priims svečius iš Panevėžio, „SC-RSSG-Grifas“ komandos rankininkus.