Šiaulių rajono neįgaliesiems ir senjorams bus teikiama socialinio taksi paslauga

Šiaulių rajone pristatyta nauja – socialinio taksi pavėžėjimo paslauga, kuri bus teikiama Šiaulių rajono gyventojams, kurie dėl negalios ar senatvės turi judėjimo problemų. ir dėl to negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu.

Sutartį dėl socialinio taksi paslaugų teikimo Šiaulių rajone pasirašė Šiaulių rajono savivaldybės administracija, atstovaujama administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio, ir asociacija „Namiškiai“.

„Socialiniams projektams Šiaulių rajono savivaldybė skiria didelį dėmesį, džiaugiamės, kad  padarėme dar vieną žingsnį pirmyn ir tikimės, kad šis projektas bus gyvybingas, žmonės naudosis vėžėjo paslaugomis. Šis projektas reikalingas tam, kad užtikrinti visų mūsų žmonių – ir senyvo amžiaus ir neįgaliųjų mobilumą ir užtikrinti orų gyvenimą,“ – pristatant šį socialinio taksi projektą kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, pristatant naują paslaugą teigė, kad rajono neįgaliųjų organizacijai buvo nupirktas naujas mikroautobusas, kuris labai pasiteisino, bet poreikis transportui yra išaugęs, todėl socialinis taksi rajono gyventojams – labai reikalingas.

„Socialinis taksi padidins senjorų, neįgaliųjų motyvaciją daugiau išeiti į visuomene“, – pristatant kalbėjo neįgaliųjų atstovė Vidmantė Raustytė.

Paslaugas sudaro asmenų, kurie dėl  negalios ar senatvės turi judėjimo problemų ir juos lydinčių šeimos narių vežimas šalies teritorijoje, pateikiant vežėjui neįgaliojo, specialiųjų poreikių ar pensininko pažymėjimą. Vežėjas paslaugą suteiks automobiliais pagal individualius asmenų poreikius. Socialinio taksi privalumai yra tai, kad visos teikiamos paslaugos yra orientuotos į žmogaus su negalia individualius poreikius.

Paslauga teikiama 24/7 principu – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Taip pat bus teikiamos papildomos paslaugos – nukėlimo/užkėlimo paslauga, kai pastatas yra nepritaikytas, palydos, pagalbos išeinant iš namų, įsodinimo ir kt. paslaugos.

Žmogus su negalia gali nuvykti ne tik į ligoninę ar konkrečios organizacijos renginius, bet į bet kokias pasirinktas vietas: parduotuvę, teatrą, darbą, parką, biblioteką ir kt.

Socialinis taksi – tai galimybė keliauti tarp miestų, pagalba ir palyda visos kelionės metu.

„Rengiant socialinių paslaugų planą buvo įtraukta socialinio taksi paslauga neįgaliesiems, tad džiugu, kad tai realizavosi“, – pasidžiaugė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė.

Socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiūtė, pažymėjo, jog  dalį kelionės kainos dengia Šiaulių rajono savivaldybė, o kitą dalį kainos apmoka pats keliautojas.

Pavėžėjimo paslaugą galima užsisakyti telefonu +37068744001 arba internetinėje svetainėje www.socialinistaksi.lt .

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos autoriaus

Total
0
Dalinasi
Related Posts