Nemenčinės miestelis bus uždarytas

Vilniaus rajone esantis Nemenčinės miestelis bus uždarytas dėl koronaviruso plitimo grėsmės.

Apie tai pranešė premjeras Saulius Skvernelis socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Jis nurodė, kad sprendimai buvo priimti šiandienos Vyriausybės posėdžio metu.

„Padėtis ten pakankamai grėsminga ir pavojinga. Turime imtis neatidėliotinų veiksmų – tą ir darome. Šiandienos COVID-19 komiteto posėdyje nusprendėme teikti Vyriausybės nutarimą dėl apribojimų šiame miestelyje įvedimo. Bus leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems, kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Išvykti bus galima tik kitur dirbantiems ir tiems, kurie turi tai padaryti dėl sveikatos būklės“, – paskyroje rašė premjeras.

Prekių ir krovinių judėjimas nebus ribojamas. S. Skvernelis rašė, jog yra patikintas ir dėl to, kad Nemenčinėje gyvenantiems žmonėms produktų tikrai nepritrūks, parduotuvių yra pakankamai, jų veikla nenutrūks.

Policija taikys griežtą karantino režimo priemonių kontrolę, jos nesilaikantys bus baudžiami. Bus atidžiai stebimi ir kontroliuojami asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos režimo.

Premjeras paskyroje rašė ir apie įmonę, kurioje užregistruotas koronaviruso protrūkis, ir apie globos namus.

„Dėl pačios įmonės (siuvyklos „Vilnika“ – KKZ pastaba) – būtina ištirti visus jos darbuotojus. Situaciją kiek sunkina tai, kad bendrovė sustabdė veiklą (savalaikis ir labai teisingas sprendimas), tačiau tai bus padaryta. Įmonės vadovams tik primenu, kad šioje situacijoje jiems rekomenduojama skelbti prastovą ir gauti nustatyto dydžio valstybės subsidijas darbuotojams. Kalbant apie Nemenčinėje veikiančius slaugos-globos namus „Senevita“ – bus patikrinti visi ten dirbantys. Esant būtinybei – ir visi slaugomi žmonės. NVSC specialistai taip pat atliks vadinamąją epidemiologinę diagnostiką tiek šioje, tiek kitose vietos slaugos, globos ir panašaus profilio įstaigose. Prireikus bus pateikti privalomieji nurodymai dėl to, kaip įstaigoms elgtis toliau“, – paskyroje rašė Ministras Pirmininkas.

Jis teigė, kad Nemenčinėje turi būti įrengtas mobilusis punktas ar jo analogas.

„Turime pakankamai pajėgumų, visų pirma būtina patikrinti tuos žmones, kurie kasdien važiuoja dirbti į Vilnių ir kitur, o tada – ir kitus miestelio gyventojus“, – rašė jis.

Premjeras kreipėsi ir į Vilniaus miesto bei rajono savivaldybes, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ir prašė, kad šioje sudėtingoje situacijoje glaudžiai tarpusavyje bendradarbiautų NVSC, Vilniaus rajono ir miesto savivaldybės, nes gali prireikti pagalbos dėl mėginių paėmimo ir kitokios, kad vyktų operatyvus pasikeitimas informacija, kad būtų dirbama sutartinai ir rezultatyviai.

„Nekonkuruokime, neignoruokime vieni kitų, darykime tai, kas privalu“, – kvietė premjeras.

Svarstė policijos kontrolę įvesti nuo ketvirtadienio ryto

Vyriausybės posėdyje svarstyta, nuo kada galėtų sugriežtėti policijos kontrolė.

Aurelijus Veryga įvardijo, kad tai būtų galima padaryti nuo ketvirtadienio 7 valandos ryto, jei vidaus reikalų ministrė patvirtins, kad pareigūnai yra pasirengę.

Vyriausybė nusprendė nuo ketvirtadienio 7 val. ryto iki kito ketvirtadienio, balandžio 23 dienos, drausti asmenų atvykimą į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančius miesto gyventojus, Nemenčinės mieste dirbančius iš kitų teritorijų atvykstančius asmenis, taip pat asmenis, turinčius NVSC leidimą.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Socialinių tinklų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts