Šiaulių rajone surengta pirmoji Etninės kultūros olimpiada

Prie jau trečią kartą Etninės kultūros globos tarybos organizuojamos Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šiemet prisijungė ir Šiaulių rajono mokiniai. Pirmajame – Šiaulių rajono – etape dalyvavo vienuolika 5–8 klasių mokinių iš Gruzdžių, Kužių, Meškuičių gimnazijų, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos.

Olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Dalyviai turėjo atlikti etnokultūros pažinimo testą bei pristatyti savo etnokultūrinę raišką ir veiklą.

Geriausiai užduotis atlikti sekėsi Ramintai Pienytei, Gruzdžių gimnazijos aštuntokei (mokytoja Jekaterina Vrublevskaja), ir Deimantei Bružaitei, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro šeštokei (mokytoja Jovita Lubienė). Šios mergaitės atstovaus Šiaulių rajonui olimpiados antrame – Žemaitijos regiono – etape.

Linkime ir tikimės, kad Etninės kultūros olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes – paskatins ir daugiau mokinių bei mokytojų giliau domėtis etnine kultūra ir išbandyti jėgas kitų metų olimpiadoje.

Kultūros bei Švietimo ir sporto skyrių informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts