Jau penktus metus projektas keliauja per Lietuvą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir šiais metais tęsė projektą „Atverk duris vasarai“. Į šią puikią iniciatyvą labai aktyviai įsijungė ir mūsų rajono savivaldybė.

Rajono savivaldybės Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“  (vadovai Leontina ir Petras Valskiai) rugpjūčio mėnesį atvėrė duris į Kultūros centro didžiąją salę bei teatro studiją ir suteikė vaikams ir jaunimui galimybę susipažinti su scenos technika ir jos panaudojimu renginiuose ir spektakliuose bei scenografijos kūrimu ir pritaikymu.

Pradžioje vadovams buvo abejonių, ar ką nors sudomins tokia konkreti veikla. Bet jau nuo pirmosios dienos besidominčių šia veikla kuršėniškių netrūko.

Žinoma, vadovams teko lanksčiau vesti užsiėmimus, atsižvelgiant į auditorijos amžių ir interesus. Jaunuoliams ir paaugliams didžiausią laiko dalį teko skirti techninėms priemonėms, jų veikimo principams, apšvietimo efektams. Jaunesni labiau domėjosi scenografijos kūrimu, atsirado norinčių net kurti spektakliukus.

Rugpjūčio 24 dieną pareiškė norą atvykti į užsiėmimus Užvenčio kultūros centro teatrinukai su vadove Onute Granickiene. Vadovas Petras Valskys trumpai supažindino su scenos technikos raida: nuo rampos apšvietimo žvakėmis, žibalinėmis lempomis iki modernaus programuojamo apšvietimo.

Didžiausią džiaugsmą vaikai patyrė kurdami scenografiją bei patys statydami spektakliuką pagal pasaką „Trys paršiukai ir vilkas“. Nustebino vaikų sugalvotas siužeto keitimas, naujų tekstų įvedimas. Kadangi už įėjimą į spektakliuką „bilietų pirkti“ nereikėjo, jaunuosius aktorius vadovai Leontina ir Petras Valskiai atsidėkodami pavaišino „Kuršėnų vyniotiniu“.

Dalyvių susidomėjimas ir aktyvus įsijungimas į darbus įpareigoja vadovus ir kitais metais tęsti panašaus pobūdžio užsiėmimus.

Pagal rajono Kultūros centro inf.

Kultūros centro nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts