Šiaulių rajone įgyvendinamas projektas „Gali sportuoti? Įrodyk! II“

Šiaulių rajone jau beveik metus įgyvendinamas projektas „Gali sportuoti? Įrodyk! II“. Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti įvairaus amžiaus asmenų (vaikų, jaunuolių, senjorų) fizinį aktyvumą. Projektą įgyvendina Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba, kurioje aktyviai veikia Šiaulių r.

Trečiojo amžiaus universitetas (toliau – TAU), todėl vienas iš pagrindinių uždavinių buvo sudaryti sąlygas senjorų fizinio aktyvumo palaikymui.

Norinčiųjų sportuoti susidarė net dvi grupės, kurios du kartus per savaitę  mankštinosi su profesionaliu treneriu. TAU studentai džiaugiasi aktyviais užsiėmimais, įvairiomis sportinėmis veiklomis, žygiais, kurių dėka jie ne tik stiprina sveikatą, bet ir kokybiškai leidžia laisvalaikį. Taip pat senjorai dalijasi savo įžvalgomis, kad žygiavimas išlaisvina mintis, emociškai atpalaiduoja, šios veiklos metu jie gali grožėtis unikaliais gamtos peizažais, pajusti tyrą gamtos orą, pabūti su bendraminčiais, atsipalaiduoti, niekur neskubėti, pabūti su savimi, panirti į apmąstymus. Iš viso per šiuos metus senjorams suorganizuotos 102 mankštos ir žygiai.

Kita projekto tikslinė grupė – vaikai ir jaunimas, kuriems, kaip ir TAU studentams, organizuojamos mankštos ir žygiai du kartus per savaitę. Projekto partneriai: Šiaulių r. Šakynos mokykla ir Šiaulių r. Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras. Būtent šių įstaigų patalpose vyksta mankštos. Treneriai su moksleiviais dirba Raudėnuose ir Šakynoje, vaikams ir jaunuoliams sudaromos puikios sąlygos dalyvauti veiklose. Mankštos organizuojamos atsižvelgiant į dalyvaujančiųjų galimybes ir poreikius. Vaikams ir jaunuoliams taip pat organizuojamos dienos stovyklos, kurių metu dalyviai išvyksta iš savo gyvenamosios vietos ir susipažįsta su skirtingomis sporto šakomis (įvairaus pobūdžio mankštos, treniruotės, pvz., karate, bokso, imtynių, teniso ir kt.), lektorius jiems veda paskaitas apie fizinį aktyvumą ir pan. Po šių stovyklų projekto dalyviai grįžta kupini gerų įspūdžių ir emocijų. Iš viso per šiuos metus vaikams ir jaunimui suorganizuotos 89 mankštos ir žygiai,  2 dienos stovyklos.

Šalyje įvestas karantinas laikinai sustabdė projekto veiklas. Nors pavasarį dalis veiklų vyko nuotoliniu būdu, tačiau šiuo metu nuspręsta, nuotoliniu būdu nesportuoti, palaukti, kol visi galės susitikti salėse, stadionuose ar aikštėse ir vėl aktyviai veikti drauge. Visi norintys prisijungti prie projekto veiklų gali kreiptis į Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybą arba Šiaulių r. Šakynos mokyklą, Šiaulių r. Raudėnų mokyklą-daugiafunkcį centrą, nes projekto įgyvendinimo pabaiga – 2022 m. gruodžio 31 d.

Projektas „Gali sportuoti? Įrodyk! II“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Prie projekto finansavimo prisideda Šiaulių rajono savivaldybė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba. Dalyvavimas visose projekto veiklose yra nemokamas.

Daugiau informacijos ir naujienos apie projekto metu organizuojamas veiklas:

Facebook grupėje: Gali sportuoti? Įrodyk! II JAUNIMAS ir SENJORAI!

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Dovilė Navickaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts