Šiaulių rajone – antikatalikiška akcija?

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šiaulių rajono skyriaus pirmininkas Jonas Novogreckis rajono gyventojus kviečia į savo organizuojamą akciją „Ką man reiškia Kovo  11 – oji?“ Šios akcijos metu rajono gyventojai kviečiami  10 valandą iškelti trispalvę bei išeiti į savo namo kiemą ar buto balkoną.

Prieš akciją – anonimo laiškas

„Ši politiko akcija papiktino kai kuriuos  Šiaulių rajono gyventojus. „Kuršėnų krašto žinių redakcija“ gavo anonimo laišką, cituojame:  

Neviltis ir skausmas apėmė pasitinkant Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kai turėtume susitelkti ir būti vieningi, atsiranda politikierių, kurie skaldo, kiršina net tikinčiuosius…
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šiaulių rajono skyriaus pirmininkas Jonas Novogreckis užvertė viešą erdvę skelbimais, gyventojų, įmonių, įstaigų elektroninio pašto dėžutes laiškais, kad kviečia dalyvauti kažkokioje savo organizuojamoje akcijoje…

Kovo 11 dieną 10 valandą Kuršėnų bažnyčioje bus aukojamos šventosios Mišios už Lietuvą ir jos žmones. Kitose rajono bažnyčiose taip pat vyks iškilmingos Mišios, skirtos KOVO 11, vienos jų vyks 10 valandą, kitos 11 valandą.

O konservatorius, Šiaulių rajono skyriaus pirmininkas Jonas Novogreckis kviečia ne dalyvauti šventose Mišiose, o į kažkokią savo sugalvotą akciją, kurią organizuoja būtinai šventų Mišių metu – 10 – 10.30 valandą!

Buvo patariančių socialiniuose tinkluose – Jonai, tuo metu vyks šventosios Mišios, neklaidink žmonių, pakeisk savo akcijos laiką – visi norime deramai paminėti šią šventę, bet ir toliau į gyventojų elektroninius paštus plūdo Jono kvietimai ir net po kelis per dieną!

Juk tikintieji net per Kalėdas į bažnyčias jau nebegalėjo patekti – buvo uždarytos dėl karantino. Žmonės prie televizorių meldėsi…
O dabar tokia Lietuvai šventišką dieną Jonas Novogreckis rengia kažkokią antikatalikišką akciją?

Juk į Šiaulių rajono tarybą Jonas Novogreckis yra išrinktas tikinčių žmonių, katalikų, tremtinių, politinių kalinių balsais… O eina prieš katalikus ir tikinčių žmonių norą melstis už Tėvynę Lietuvą net KOVO 11 dienos proga?..

Kas pasidarė su mūsų konservatoriais, krikščionimis demokratais? Kunigai viešai niekinami, ujami, iš jų tyčiojamasi…

Kokį planą vykdo rajono konservatorių vadas Jonas Novogreckis su savo akcija?
Atleiskite, kad laiško nepasirašome, tiesiog – baisu…“

Politiko  komentaras

Pasak šios akcijos iniciatoriaus, Tarybos nario J. Novogreckio, šios akcijos laikas buvo suderintas ir su Kuršėnų bažnyčios klebonu, ir su rajono meru. „Nuo 1989 metų vėliava visada būdavo keliama  10 valandą – žmonės taip pripratę, taip ir daro. Čia nematau jokios problemos – kas nenori dalyvauti šioje akcijoje, tegul nedalyvauja. Man jau skambino iš Šiaulių televizijos, sakė, jog kažkas nori tokią gerą idėją paversti niekine. Kuršėnų bažnyčios klebonas  žadėjo visus tikinčiuosius Kovo 11-ąją, 10 val. 30min. Pakviesti išeiti į lauką ir nusifotografuoti. Šioje akcijoje taip pat dalyvaus Šiaulių rajono meras, jai pritaria ir Seimo narė R. Baškienė. Šį anoniminį laišką galimai atsiuntė pavyduoliai, kuriems  trūksta iniciatyvos sugalvoti panašią akciją “,- sakė J. Novogreckis.

Agnė DapkutėTotal
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Nieko asmeniško 

    Praėjusią savaitę dviem Lietuvos parlamentinėms partijoms pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Mažai ką nustebino antrą…