Šiaulių apskrities ugniagesiai skynė laurus tarptautinėse varžybose

Net keturi Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai pelnė solidžius apdovanojimus tarptautinėse varžybose Lenkijoje ir Vokietijoje.

Pergalės ugniagesių varžybose

Birželio 21-23 dienomis Lenkijos mieste Torunėje vykusiose vienose didžiausių ugniagesių varžybose dalyvavo 200 dalyvių iš 15 šalių. Lietuvai atstovavo 15 sportininkų, keturi iš jų – šiauliečiai. Dalyviai rungėsi stipriausio ugniagesio ir ištvermingiausio iš visų ugniagesio rungtyse. Komandinėse ir asmeninėse rungtyse Šiaulių VPGT pareigūnai laurus skynė tiek asmeninėse, tiek komandinėse rungtyse.

Operacinio vadovavimo skyrius vyriausiasis specialistas Andrius Ašmontas komandinėje įskaitoje pelnė pirmąją vietą, mišriuose duetuose jo pelnyta trečioji vieta, komandinėje estafetėje – pirmoji vieta. APGV Kuršėnų komandos ugniagesys Rolandas Orda pelnė pirmąją vietą asmeninėje įskaitoje (virš 45 metų), duetų (virš 40 metų) pelnyta pirmoji vieta ir trečioji vieta komandos kategorijoje (TFA rungtis). Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos viršininko pavaduotojas Laimonas Kivilius duetų (virš 40 metų) rungtyje tapo trečiosios vietos prizininku (FCC rungtis).

Šių varžybų rungtyse nugalėtojų sąraše atsidūrė ne tik vyrai. Mišrių duetų kategorijoje trečiąją vietą pelnė Šiaulių APGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji inspektorė Regina Bartkutė.

Prizinės vietos ir iš Europos čempionato

Birželio 29-liepos 2 dienomis Vokietijos mieste Mozelyje vyko stipriausio ugniagesio Europos čempionatas. Jame dalyvavo Lietuvos komanda iš šešių ugniagesių, tarp kurių buvo du šiauliečiai ir Akmenės atstovas. Šiose varžybose dalyvavę Andrius Ašmontas ir Rolandas Orda taip pat ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos.

Andrius Ašmontas  komandinėje įskaitoje pelnė pirmąją vietą (sumuojami trys geriausi komandos narių asmeniniai laikai). Komandinėje estafetėje taip pat pelnyta pirmoji vieta, pagerintas Europos rekordas, asmeninėje įskaitoje – šeštoji vieta.

Rolandas Orda pelnė 3trečiosios vietos medalį (virš 45 metų) asmeninėje įskaitoje atrankos varžybose, ir 4-ąją vietą (virš 45 metų) asmeninėje įskaitoje.

Visiems Šiaulių VPGT pareigūnams, atstovavusiems šalį ir miestą tarptautinėse varžybose bei pelniusiems prizines vietas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė padėkas bei pakvietimus į Šiaulių miesto gimtadienio šventės metu vyksiantį padėkos vakarą.