Sušilęs darbdavio užantyje buvęs darbuotojas kirto jam  tarsi angis

Pažįstami žmonės mums visada kelia daug daugiau pasitikėjimo, nei nepažįstami. Tad, kai  krovinių pervežimu užsiimančios  Šiaulių įmonės „Akvilė“ (pavadinimas išgalvotas)  savininkas, dažnai dėl darbo pobūdžio vykstantis į užsienį, sumanė, kad būtų gerai kolektyve turėti  patikimą žmogų, kuris   organizuotų ir kontroliuotų Lietuvoje vykdomus įmonės darbus, jo žvilgsnis nukrypo į gerą pažįstamą ir jį pasikvietė į savo kolektyvą. Šiuo metu jau 42 metų sulaukęs jo pažįstamas  įmonėje pradėjo darbuotis nuo 2010-ųjų. Bendrovės vadovas jam  patikėjo  vairuotojo-vadybininko pareigas ir pasiūlė  didesnį nei tuo metu kiti darbdaviai mokėdavo atlyginimą. Naujasis kolega buvo atsakingas už  jūrinių konteinerių pervežimą iš Klaipėdos uosto ir jų atgabenimą  į uostą. Sutarti jiems  sekėsi neblogai, bendravo net šeimomis.

Po keleto metų  vyrų keliai išsiskyrė. Į įmonę pakviestasis šiaulietis  pradėjo reikšti nepasitenkinimą atlyginimu ir darbu, planuoti savo verslo įmonės sukūrimą ir įkalbėjo darbdavį jam parduoti vilkiką. Taigi, vyras, įkūręs įmonę „Dinguva“ (pavadinimas išgalvotas), perėmė iš buvusio darbdavio tą verslo dalį, kurią kuravo dirbdamas jo įmonėje.   „Akvilės“ vadovas, atsisakęs jūrinių konteinerių pervežimo Lietuvoje, nutraukė ir naftos produktų pirkimo-pardavimo sutartį su bendrove, kuri  palankiomis sąlygomis parduodavo jiems degalus. Kreditinės degalų pirkimo kortelės buvo užblokuotos, tačiau įmonei negrąžintos, nes buvęs kolega aiškino, kad   vienos jam negrąžino vairuotojas, o kita yra atiduota degalų tiekimo įmonei.  „Akvilės“ vadovas per daug ir nereikalavo, nes manė, kad užblokuotomis kortelėmis niekas pasinaudoti negalės.

Bet jis labai suklydo. 2018-ųjų vasarą iš  degalų tiekimo įmonės jis gavo didžiulę sąskaitą, kuri bylojo, kad per nepilną mėnesį  jų įmonės vardu buvo įsipilta per 12,5 tūkst. litrų dyzelino, kurio bendra vertė siekė 13 717 eurų. Degalai buvo pilti, naudojantis tomis  degalų pirkimo kortelėmis, kurių  negrąžino buvęs kolega. „Akvilės“ vadovas kreipėsi į teisėsaugą.

Pradėję tyrimą, Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su tyrimui vadovaujančiu Šiaulių apygardos prokuroru  nustatė, kad minėtomis degalų pirkimo kortelėmis atsiskaitė žmogus, į degalinę atvykęs baltu „Lexus“-u, kuris taip pat mokėjo ir  už į baltą vilkiką įpiltą dyzeliną. Būtent, tokias transporto priemones turėjo buvęs kolega ir naujai įkurtos įmonės „Dinguva“ savininkas.

Tyrimo metu buvo nustatyti „neeiliniai“ šio žmogaus gebėjimai, atvedę jį į teisiamųjų suolą. Vyras tyrėjams paaiškino, kad 2018 m. pavasarį jo materialinė padėtis buvo labai prasta ir jis sugalvojo pasipelnymo aferą. Pasinaudojęs balso pakeitimo programėle, kuri vyrišką balsą pakeitė į moterišką, jis paskambino į degalinę, prisistatė „Akvilės“ direktore ir išreiškė norą atnaujinti degalų pirkimo sutartį. Apsimetėlis, motyvuodamas, kad yra užsienyje, o įmonės transporto priemonėms reikia važiuoti čia ir dabar, susitarė dėl galimybės sutartį sudaryti elektroniniu būdu. Nusikalstamai veikai daryti jis įsigijo tik tam naudojamą telefoną,   susikūrė elektroninį paštą, labai panašų į UAB-ės  „Akvilė“ paštą, konspiracijos tikslu prie savo elektroninio pašto jungėsi vieno Šiaulių prekybos centro  parduotuvėje, kurioje dirbo jo sugyventinė. Vyras nuo turėtų senų „Akvilės“ dokumentų nukopijavo direktorės parašą, sufabrikavo įmonės antspaudą ir, taip sukonstravęs netikrą naftos produktų pirkimo-pardavimo sutartį,  ją  elektroniniu paštu nusiuntė  degalinei. Remiantis atnaujinta sutartimi, buvo atblokuotos dvi senosios „Akvilei“ priklausiusios degalų pirkimo kortelės.  Jomis naudodamasis šiaulietis ne vieną kartą  degalinėje pylėsi dyzeliną, po to jį perpildavo į talpyklas, kurias sandėliavo savo pamotės garaže. Čia kratos metu policija rado apie 6 tonas dyzelino, kiti degalai jau buvo sunaudoti.

42 metų šiauliečiui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir aplaidaus savo įkurtos įmonės apskaitos tvarkymo, mat, vyras nematė reikalo vesti pirkto ir sunaudoto kuro apskaitos. Be to, jam pareikštas įtarimas ir dėl neteisėto disponavimo namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymo, nes per kratą jo namuose buvo rasta beveik 13 litrų naminės degtinės.

 

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomasis atsirado

Prieš savaitę Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai, ieškodami dingusio be žinios  Vilnio Čaplinsko, žiniasklaidoje buvo paskelbę…
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato  pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl be žinios dingusio Karolio Tumavičiaus,…