Jubiliejinėje turizmo parodoje „Adventur 2023“ – dėmesys Šiaulių rajonui

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įvyko jubiliejinė – 10-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. Tris dienas trukusiame renginyje daugiausia dėmesio buvo skiriama kelionėms Lietuvoje, aktyviam poilsiui ir turizmo inovacijoms. Parodoje su naujais leidiniais ir naujais, ypatingais traukos objektais prisistatė ir Šiaulių rajono savivaldybė bei kultūros ir turizmo įstaigos.

Jubiliejinė didžiausia Baltijos šalyse turizmo paroda „Adventur 2023“ atidaryta skambiu akordu – penktadienį įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų 2022“ apdovanojimai. Jau aštuonioliktą kartą ceremonijoje buvo paskelbtos turizmo asmenybės, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai, kuriuos nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ inicijuotuose rinkimuose ryškiausiais įvardijo daugiau nei 12 tūkst.

Parodos dalyvius pasveikino Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius,  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Vincas Jurgutis.

Šių metų paroda buvo suskirstyta į tris temines zonas. Pirmoji dedikuota vietinėms kelionėms ir pavadinta „Pažink Lietuvą“. Joje lankytojams buvo pristatomos miestų ir kaimo turizmo tendencijos bei galimybės, buvo galima susipažinti su vis labiau populiarėjančiu SPA, sveikatingumo ir medicininiu turizmu. Be to, lankytojai galėjo gauti daug naudingos informacijos apie apgyvendinimo paslaugas ir daugiau sužinoti apie autentiškąją Lietuvą.

Antroji parodos zona yra buvo skirta aktyviam poilsiui. Joje lankytojai atrado pramogų parkus ir laisvalaikio centrus, vandens ir ekstremalaus sporto organizatorius, medžioklės bei žūklės inventoriaus žinovus. Šioje zonoje taip pat buvo galima susipažinti ir su laisvalaikio transporto priemonėmis, tarp kurių yra ir akį traukiantys laivai.

Trečioji „Adventur 2023“ erdvė buvo skirta kelionėms po pasaulį. Joje lankytojų laukė informacija apie poilsines ir pažintines keliones į užsienio šalis, buvo pasakojama apie individualaus turizmo galimybes, o savo paslaugas pristatė skrydžių bendrovės.

Parodoje prisistačiusio Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Kristina Duseikaitė-Pekštienė kalbėjo,  jog šiemet pristatomas Šiaulių rajono perlas – Kuršėnų dvaras. Atvykę turistai į jį galės patekti perėję pėsčiųjų tiltą per Ventą. Taip pat pristatomas Kryžių kalnas, kur turistams siūloma nauja ekskursija po naktinį Kryžių kalną. Norintiems pabūti gamtoje ir pailsėti siūloma apsilankyti Kurtuvėnų regioniniame parke, juk šis parkas pilnas įvairiausių augalų, paukščių, siūlomi įvairūs maršrutai.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė ir Kuršėnų dvaro kultūrinės veiklos koordinatorė Lina Šukienė pristatė ką tik trimis kalbomis išleistą lankstinuką apie Kuršėnų dvarą.

„Parodoje visus besidominčius kviečiame gegužės mėnesį atvykti į Kuršėnus, kur vyks respublikinė keramikų paroda – konkursas ir dešimtojo Lietuvos puodžių karaliaus karūnavimas ir Kuršėnų miesto šventė“, – kalbėjo Birutė Poškienė, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė.

Šiaulių rajono savivaldybė ir turizmą vystančios organizacijos vasario mėnesį dalyvaus Rygoje vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje „ Balttour‘2023“.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau
Gegužės 7 d. Šiaulių apskrities policija  žiniasklaidos atstovus profesinės šventės proga   kviečia į taktinius mokymus žurnalistams, kurie 13.30…