Sergančiųjų „Covid-19“ rajone daugėja

Koronavirusas įsisuko ir mūsų rajone. Toliau didėja sergančiųjų skaičius Kuršėnų ligoninėje, galimai užfiksuoti keli atvejai rajono mokyklose.

Židinys Kuršėnų ligoninėje

Prieš trejetą savaičių „Covid-19“ židinys kilęs Kuršėnų ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje teberusena ir toliau.

Pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos cento (NVSC) spalio 14-osios dienos duomenis, per praėjusią parą (spalio 13-ąją) Kuršėnų ligoninės židinyje užfiksuoti septyni atvejai. „Covid-19“ nustatytas keturiems ligoniams ir trims darbuotojams. Viso židinyje užfiksuotas 31 atvejis.

Jau rašėme, kad pirmiausia rugsėjo pabaigoje susirgo viena pacientė, o po to dar dvi. Viena iš sergančiųjų buvo išvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Vėliau į tą pačią ligoninę buvo išvežta dar keletas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientų. Vienas pacientas, kuriam „Corona-19“ patvirtintas rugsėjo 29 dieną, praėjusią savaitę mirė.

Specialistų teigimu, užsikrėtusiųjų šiame židinyje daugėja. Dauguma atvejų  – besimptomiai. NVSC specialistai tiria epidemiologinę situaciją. Aiškinasi užkrėtimo aplinkybes.

Aiškinama, kad į skyrių buvo atvežta ir paguldyta moteris, kuri buvo stebėjimo palatoje ir ten jai buvo nustatytas teigiamas testas, o moterį į skyrių atvežė „Covid-19“ sergantis artimas giminaitis. Nuo jos neva galėjo apsikrėsti ir dar dvi pacientės, kurios taip pat gulėjo stebėjimo palatoje.

Nepatvirtintais duomenimis, gali būti užsikrėtę ir kai kurių sergančių darbuotojų artimieji, todėl sergančiųjų gali daugėti.

Mokyklose židinių kol kas nėra

Rajono mokyklose kol kas fiksuotas tik vienas „Covid-19“ atvejis – Kairių mokykloje susirgo mokytoja. Šią savaitę mokyklos 5-8 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu.

„Covid-19“ atvejis nustatytas vienos Voveriškių mokyklos mokytojos šeimoje. Pati mokytoja saviizoliuojasi ir savo klasės mokiniams veda pamokas nuotoliniu būdu. Pasak mokyklos direktorės  Albinos Gudaitienės, mokytoja ruošiasi atlikti „Covid-19“ testą.

Situacija rajone

„Covid-19“ susirgimų rajone nemažėja. Sergamumo rodiklis per 14 dienų 100 000 gyventojų Lietuvoje –  64,8 atvejo. Šiaulių rajono sergamumo „Covid-19“ rodiklis – 195,5 (per 14 dienų 100 000 gyventojų).

Nacionalinio visuomenės sveikatos cento (NVSC) spalio 14-osios dienos duomenis, per praėjusią parą (spalio 13-ąja) Šiaulių rajone užregistruota 10 naujų atvejų (iš jų septyni – Kuršėnų ligoninėje)

Viso Šiaulių rajone užregistruotų atvejų yra 155, iš jų: sergančių asmenų – 129, pasveiko – 23, mirė – 2.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts