Būsimas bibliotekos pastatas keičia išvaizdą

Kuršėniškiai jau pastebėjo, kad prasidėjus vasarai ėmė keistis buvusios universalinės parduotuvės, o vėliau – Jaunimo centro pastatas. 2018 metų rudenį pradėtas įgyvendinti projektas, kuriuo pastatas Vytauto gatvėje, taptų Savivaldybės viešąja biblioteka, smarkiai pajudėjo į priek

Pastatas keičiasi

Kuršėnuose, Vytauto gatvėje, renovuojamas buvęs universalinės parduotuvės pastatas nuo šių metų pradžios sparčiai ėmė keisti išvaizdą.

Metų pradžioje jis vis dar šiurpino kuršėniškius ir miesto svečius savo išvaizda: nebaigta statyti siena, be stogo, kiaurymės vietoj langų. Dabar pastatas jau uždengtas stogu, pabaigta mūryti išorinė siena. Nors pastatas vis dar be langų, tačiau tai truks neilgai. Langai jau užsakyti ir artimiausiu metu bus pagaminti bei sudėti.

Apsilankius renovuojamo pastato viduje matyti, kad darbai juda į priekį. Pirmajame aukšte išklotos šildomos grindys, įrengti radiatoriai. Darbininkai dirba antrajame ir trečiajame pastato aukštuose. Uždengus stogą, trečiajame aukšte pradėti įrenginėti kabinetai ir salės – mūrijamos sienos, pravesta ventiliacija, rengiamas grindinis šildymas, nes kol nebuvo stogo šiuose aukštuose to padaryti negalėta. Statybininkai dirba ir antrajame aukšte bei rūsyje.

Jau užsakytos ir išorės apdailos medžiagos.

Lankantis renovuojamame pastate, buvo leista apžiūrėti ir pastato stogą. Stogo danga jau paklota.  Pradėta tvarkyti ir stiklinė terasa ant stogo.

Darbai pamažu judėjo į priekį

Nors darbai prasidėjo 2018-ųjų rudenį, tačiau pokyčiai greitai pasirodė. Statybininkai net mėnesio nesugaišo, kad nuardytų stogą ir vietoj buvusios mansardos pradėtų statyti trečiąjį aukštą. Tuo pačiu metu pradėtas tvarkyti ir pastato vidus – išardytos kai kurios vėliau pastatytos pertvaros.

Darbų pradžia nusikėlė į rudenį, nes darbų viešojo pirkimo rezultatai buvo apskųsti teisme. Teismui priėmus sprendimą ir atmetus skundą, konkurso nugalėtoju buvo pripažinta mažiausią kainą pasiūliusi UAB „Telšių meistras“. Darbus planuota atlikti per 36 mėnesius.

Pačiais pirmaisiais metais buvo planuota atlikti darbų už 260 tūkstančių eurų, o viso projekto vertė 1,2 milijono eurų. Dar kiek daugiau nei 200 tūkstančių eurų reikės bibliotekos įrangai, baldams įsigyti. Pinigų pirmaisiais renovacijos metais skirta iš rajono biudžeto. Šiemet bibliotekos renovacijai skirta net 850 tūkstančių eurų, nes prie anksčiau numatytų 250 tūkstančių eurų, Vyriausybė pridėjo dar 600 tūkstančių eurų.

Įsikurs moderni biblioteka

Pastatas bus renovuotas, pristatant vieną aukštą, kad viena pastato dalis būtų trijų aukštų, o kita – dviejų. Rūsyje bus įrengta knygų fondo saugykla, archyvas, konferencijų salė. Bus įrengta ir parodų salė. Bus suformuotos dvi terasos ant stogo. Viena jų – skirta kameriniams renginiams, kita – kaip apžvalgos aikštelė, nes pastatas stovi ant kalno ir iš čia atsiveria graži Ventos upės slėnio panorama, o statinio atsiradimas tinkamoje vietoje papuoš Kuršėnus.

Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems. Tam bus skirtas liftas. Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta šalia esančioje Gedimino gatvėje. Rekonstruotas pastatas bus L formos, todėl vidiniame kiemelyje žadama suformuoti amfiteatrą, skirtą įvairiems renginiams.

Įrengta biblioteka atitiks šiuolaikinės bibliotekos standartus, nes šiais laikais tai nebėra tik ta vieta, kur ateinama knygų pasiimti. Jos paskirtis daug platesnė – čia žmonės ateina po darbo, skaito knygas, bendrauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose, rašo mokslinius darbus, naudojasi šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis.

Būtent tokia biblioteka – skirta visiems ir tapsianti traukos centru – ir atsiras Kuršėnuose.

Dovanojo mecenatas

Beveik prieš septynerius metus Kultūros mecenatas, rajono savivaldybės Tarybos narys Ramūnas Karbauskis įteikė netikėtą ir netradicinę dovaną – paskelbė, kad Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai dovanoja buvusios universalinės parduotuvės pastatą. Agrokoncerno savininkas jau ir anksčiau buvo siūlęs Savivaldybei pirkti pastatą už simbolinį litą. Ankstesnioji Tarybos dauguma šiuo siūlymu nesusiviliojo. Dovaną Taryba priėmė ir rengti pastato rekonstrukcijos projektą pradėjo tik po to, kai jos daugumą po rinkimų suformavo „valstiečiai“.

Nors pradėjus renovacijos darbus opozicija šį projektą vadina „lėšų švaistymu“, tačiau faktas tas, kad rajono Viešajai bibliotekai pastato tikrai reikia, nes dabar Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka glaudžiasi nuomojamose Šiaulių rajono Kultūros centro patalpose. Kuršėniškiai, kurie ten lankosi, žino, kad vietos mažoka, o Vaikų literatūros skyrius veikia visai kitame pastate mieste.

Rimantas PETRAVIČIUS

Jonetos FILINSKĖS nuotr.

Projekto vizualizacija

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts