Seniūnaičių apetitas auga bevalgant?

Rugsėjo mėnesį vykusiame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo užsiminta, kad reikėtų didinti seniūnaičiams išmokas kanceliarinėms išlaidoms – jiems neužtenka lėšų susimokėti net už telefoninius pokalbius. Spalio 8 d. vykusiame Tarybos posėdyje į prašymą buvo atsižvelgta ir išmokas seniūnaičiams nutarta padidinti.
Prašė padidinti išmokas dešimt kartų
Tarybos posėdyje buvo pristatytas sprendimo projektas, pagal kurį išmokos seniūnaičiams nuo 5 eurų per mėnesį kanceliarinėms išlaidoms nuo kitų metų sausio 1 d. padidėtų iki 15 eurų.
Žinia, be abejo, gera, tačiau kai šis klausimas buvo apsvarstytas jau visuose komitetuose, buvo gauti Voveriškių bei Gruzdžių seniūnaičių prašymai dar padidinti  sumą kanceliarinėms išlaidoms iki 50 eurų, tai yra, nuo buvusios sumos 10 kartų. Tokius prašymus pateikė 22 seniūnaičiai iš 60.
Finansų skyriaus darbuotojų paskaičiavimu, tokiu atveju žymiai didėtų išlaidos, skirtos seniūnaičių kanceliarinėms išlaidoms. Padidinus sumą kanceliarinėms išlaidoms iki 15 eurų, iš rajono biudžeto būtų „atriekta“ 10 tūkst. 800 eurų, o šias išmokas padidinus iki 50 eurų, kaip prašo trečdalis seniūnaičių, biudžetui tai jau kainuotų 36 tūkst. eurų. Finansų skyriaus specialistų nuomone, tai būtų jau per didelės lėšos.
Pasak Tarybos narės J. Šakočiuvienės, ji negalinti atsistebėti seniūnaičių „apetitu“- 15 eurų yra optimaliausia suma kanceliarinėms išlaidoms.
Tarybos narei A. Grakauskienei iškilo klausimas, kokius svarbius darbus dirba seniūnaičiai, jeigu užsiprašo net tris kartus didesnės sumos kanceliarinėms išlaidoms nei yra respublikos vidurkis. „Nejaugi planuojama surinkti  tris kartus didesnį biudžetą, jeigu kalbama apie tris kartus didesnes išlaidas seniūnaičiams, nei numatyta sprendimo projekte? Jeigu bus galimybė, persvarstysime šią siūlomą sumą“ – sakė A. Grakauskienė.
Jai pritarė ir Tarybos narys Martynas Rusteika. Pasak jo, bendruomenių žmonės apskritai dirba be jokio atlygio.
Buvo siūloma klausimo svarstymą atidėti
Tarybos narys Simonas Strelcovas siūlė šio klausimo svarstymą atidėti kitam Tarybos posėdžiui, nes  gauta nauja informacija, kuri nebuvo pateikta komitetuose ir per kelias minutes negalima priimti sprendimo – vis dėlto gautas trečdalio seniūnaičių kreipimasis.
Jam pritarė ir Tarybos narys Kęstutis Lukšas: „Šis sprendimas įsigaliotų nuo sausio 1 d., tad dar turime laiko. Apsvarstę seniūnaičių prašymą, gal kanceliarinių išmokų sumą padidinsime iki 20 eurų“.
Tokio pat nuomonės buvo ir Tarybos narė Ingrida Venciuvienė. Pasak politikės, biudžetas dar neformuojamas ir negalima teigti, kad nėra galimybių padidinti išmokas seniūnaičiams, reikia rasti optimalų sprendimą.
Kad  klausimas dėl išmokų dydžių seniūnaičiams būtų atidėtas, balsavo tik 3 Tarybos nariai, tad  buvo patvirtinta seniūnaičiams skirta kanceliarinių išmokų suma – 15 eurų per mėnesį.
Padėkota valdantiesiems
Po balsavimoTarybos narys Rolandas Tamošaitis padėkojo valdantiesiems, kad atsižvelgė į opozicijos pasiūlymą didinti išmokas seniūnaičiams. „Esame nustebę, kad buvo sureaguota į mūsų pasiūlymą ir išmokos seniūnaičiams padidintos iki 15 eurų. Tikėsimės, kad ir ateityje valdantieji reaguos į opozicijos pastabas“,- sakė politikas.
Na, o ateityje, jeigu seniūnaičiai norės dar didesnės sumos kanceliarinėms išlaidoms, turėtų pateikti Tarybai savo nuveiktų svarbių darbų sąrašą  ir įtikinti politikus, kad jie daug ir sunkiai dirba rajono žmonių labui, tad nusipelnė ir didesnės sumos išlaidoms.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts