Seniūnai aptarė socialinio darbo aspektus

Bubių seniūnijoje buvo susirinkę Šiaulių rajono seniūnijų seniūnai aptarė jiems rūpimus klausimus. Į susirinkimą buvo pakvieti Savivaldybės socialinių įstaigų vadovai.

Buvo aptariami socialiniai klausimai. Tai yra vieni iš pagrindinių klausimų Šiaulių rajono savivaldybėje, nes tai liečia daug rajono gyventojų – žmones su negalia, rizikos šeimas, vienišus asmenis, vaikus.

„Noras susitikti seniūnams atsiranda tada, kai atsiranda bendros problemos, o pradedame galvoti skirtingai“, – kalbėjo Bubių seniūnijos seniūnas Vytautas Slabys ir pridūrė, jog tokie seniūnų susirinkimai atgaivinti po trijų metų pertraukos.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Jolanta Šiuparienė susirinkusiems papasakojo apie socialinio darbo naujoves, kurias ji parsivežė iš Lietuvos Respublikos Vyriausybėje įvykusio pasitarimo. Ji pristatė pasikeitusį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kiek keičiasi poįstatyminiai aktai.

„Atsiranda laikinoji vaiko priežiūra, tad turime žinoti, kaip mes turėsime užtikrinti laikinosios priežiūros vykdymą socialinėje institucijoje, o ją vykdys Kuršėnų vaikų globos namai“, – kalbėjo J. Šiuparienė ir pridūrė, jog iš Vidaus reikalų ministerijos gauta informacija, kad bus apmokomi policijos pareigūnai darbui su nepilnamečiais.

Taip pat daug dėmesio buvo skirta ikiteisminiams tyrimams, kada nukenčia vaikai. Ikiteisminiai tyrimai labai ilgai užtrunka, kai daromos įvairios ekspertizės, todėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija derino savo veiksmus, kad tos ekspertizės vyktų kuo trumpiau.

Socialinės paramos centro direktorė Danguolė Kraskauskienė pagarsino, jog nuo 2020 metų pradėtos teikti asmeninio asistento paslaugos. Tai yra paslauga, skirta nuo 16 metų iki pensijinio amžiaus darbingiems žmonėms, turintiems fizinę negalią. Norintys gauti asmeninio asistento paslaugą turi kreiptis į seniūnijų socialinius darbuotojus ir užpildyti prašymą.

Susirinkime seniūnai aptarė įvairius socialinio darbo aspektus, buvo iškeltos transporto panaudojimo socialiniams darbuotojams problemos, tartasi kitais įvairiais aktualiais klausimais.

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

„Naujieji fašistai“

„New fascists“ („Naujieji fašistai“) – būtent taip galima būtų apibūdinti „naująją ideologiją“, kurią mums neša, tiksliau, siekia prievarta…
Skaityti daugiau

Ieškoma nepilnametė

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai ieško dingusios be žinios 16-metės Gretos Arlauskaitės. Mergaitė gyvena Pakruojo rajone,…