Nuteisti du šiauliečiai, įsibrovę į butą ir apiplėšę moterį

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis dviem šiauliečiams E. B. ir D. Z., kurie 2020 metų gruodį įsibrovė į butą ir apiplėšė nukentėjusiąją. Teismas 29 m. kaltinamajam E. B. ir 31 m. kaltinamajam D. Z. skyrė laisvės atėmimą – po 1 metus ir 4 mėnesius. Be to, kaltinamieji nukentėjusiajai solidariai turės sumokėti 4 982 eurų turtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamieji E. B. ir D. Z. svetimą turtą užvaldė prieš nukentėjusiosios valią, neteisėtai įsibrovę į butą. Jie turėjo tikslą, patekus į patalpas, panaudojant fizinį smurtą, pagrobti pinigus“, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Astra Karpytė. 

Kaltinamųjų E. B. ir D. Z. atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi. Abiejų kaltinamųjų atsakomybe sunkina tai, kad jie nusikalto bendrininkų grupėje, būdami apsvaigę nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Kaltinamasis E. B. pripažintas recidyvistu. Kaltinamasis D. Z. anksčiau teistas už sunkų smurtinį nusikaltimą ir nesunkų smurtinį nusikaltimą, už kurį nėra atlikęs paskirtos bausmės.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė nusikalstamą veiką, priskiriamą sunkių nusikaltimų kategorijai. Kaltinamieji prisipažino, gailėjosi, byla nagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Paskirta bausmė abiem buvo sumažinta vienu trečdaliu.

Teisme kaltinamasis D. Z. sakė, kad 2020 m. gruodžio 19 d. susitiko su E. B., kartu vartojo alkoholį. E. B. pasiūlė iš jo pažįstamos merginos paimti pinigus. Abu kartu nuėjo iki namo, kuriame gyveno mergina. E. B. nuėjo į butą, o jis laukė lauke. Buvo susitarę, kad E. B. atidarys duris ir jis tuomet įeis į butą.

Kaltinamasis E. B. teisme nurodė, kad jam išeinant, į butą įėjo D. Z., suėmė nukentėjusiąją už rankų ir laikė. Tuo metu E. B. paėmė nukentėjusiosios pinigus, kurių buvo didelis pluoštas, taip pat paėmė mobilaus ryšio telefoną, kad nukentėjusioji negalėtų išsikviesti pagalbos. E. B. telefoną išmetė į šiukšlių konteinerį. Parke pinigus pasidalijo po 2 000 eurų. Pinigų galėjo būti daugiau, nes dalį jų, būdamas neblaivus, pametė, dalį išleido.  

Nukentėjusioji pareiškė 6 992 eurų ieškinį turtinei žalai atlyginti. Mažiau priteista nukentėjusiajai todėl, kad dalis pinigų – 2 010 eurų buvo rasta per kratą ir nuosprendžiui įsiteisėjus, jie bus grąžinti nukentėjusiajai.

Teismas nustatė, kad E. B. ir D. Z., veikdami bendrininkų grupėje, iš anksto susitarę pagrobti svetimą turtą, 2020 metų gruodžio 19 dienos vakare, nukentėjusiajai atidarius buto duris, D.  Z. į butą įsibrovė, bute panaudojo nukentėjusiosios atžvilgiu fizinį smurtą – nustūmė į miegamojo kambarį, parvertė ant lovos ir prispaudęs laikė. Tuo metu kitas kaltinamasis E. B. ieškojo pagrobtino turto ir taip bendrais veiksmais pagrobė – 6 280 eurų ir mobiliojo ryšio telefoną. Iš viso pagrobė 6 992 eurų vertės svetimą turtą.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai 

Birželio 15-21 dienomis bus permainingi orai. Savaitgalį bus karšta ir tvanku, nors dangų dažnai dengs debesys, lynos, griaudės…