Seimo nariui Ramūnui Karbauskiui VTEK antausis    

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis pažeidė įstatymą laiku nedeklaruodamas keturių sandorių. 

Vertino sandorius

Savo posėdyje VTEK aiškinosi, ar R. Karbauskis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Žiniasklaidoje teigta, jog R. Karbauskis dviem savo sūnums padovanojo apie 7 milijonus eurų, tačiau dovanojimo sandorių nenurodė privačių interesų deklaracijoje.

Papildomai aiškintasi dėl politiko galbūt nedeklaruoto sandorio, nes žiniasklaidoje buvo teigiama, kad 2014 metų gruodį R.Karbauskis sudarė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį su UAB „Agrokoncernas“.

Buvo teigiama, kad esą šis sandoris dar nėra pasibaigęs, kadangi už akcijas politikas įsipareigojo atsiskaityti iki šių metų gruodžio, tačiau tokios informacijos savo privačių interesų deklaracijoje jis nebuvo pateikęs.

R.Karbauskis pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad Seimo narys R. Karbauskis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, laiku nedeklaruodamas sudarytų sandorių.

Komisijos teigimu, du iš jų – vieną pinigų dovanojimo sūnui ir vieną akcijų pirkimo iš UAB „Agrokoncernas“ – R.Karbauskis privalėjo deklaruoti iš karto, kai tapo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariu 2015 metais.

Kitus du pinigų dovanojimo sandorius sūnums politikas sudarė jau eidamas Seimo nario pareigas – pernai lapkritį, – tačiau deklaravo tik šiemet sausį.

VTEK pabrėžė, kad Seimo nariams yra taikomi aukštesni veiklos skaidrumo ir atsakomybės standartai nei paprastiems valstybės pareigūnams ar tarnautojams. Visuomenė turi pagrįstų ir teisėtų lūkesčių, kad Seimo nariai veikia laikydamiesi aukštesnių moralės ir tarnybinės etikos principų.

Pats R. Karbauskis priėmus sprendimą teigė, jog komisijos sprendimo skųsti teismui nesiruošia, nes pripažįsta pažeidęs įstatymus.

„Tikrai neskųsiu, aš pavėlavau, žinau, kelis mėnesius deklaruot, aš dėkingas tiems, kurie priminė, dėkingas komisijai, kad nusprendė, jog pažeidžiau. Aš pats žinau, kad pažeidžiau, atsiprašau“, – sakė R. Karbauskis, pakalbintas žurnalistų.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai   

Rugsėjo 21-27 dienomis orai bus permainingi. Po staigaus šilumos pliupsnio oras pradės vėsti ir jau nuo sekmadienio labiau…
Skaityti daugiau

Edukacija ,,Duonos kelias“

Kuršėnų Pavenčių  mokyklos specialiojo ugdymo klasės mokiniai lankėsi Žaliūkų malūnininko sodyboje, kur dalyvavo edukacijoje “Duonos kelias”. Kuršėnų Pavenčių…