Bandymas ugnimi sunaikinti įkalčius patyrė fiasko

Gegužės 12-osios vidurdienį Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams kelyje Šiauliai-Palanga sustabdžius  patikrinti įtarimą keistu manevravimu važiuojamojoje dalyje sukėlusį automobilį, nesitikėjo, kad šis susitikimas baigsis ugnies fejerverku.

Prie BMW 320D vairo sėdėjęs vyras ramiai pareigūnams pateikė vairuotojo ir automobilio dokumentus. Jis nebuvo neblaivus, kaip buvo įtarta. Paprašytas atidaryti bagažinę jis liko taip pat ramus ir patikinęs, kad tuoj bagažinę atidarys, staiga pasisuko į automobilio galą ir ištiesė ranką, lyg norėdamas padėti patikrintus dokumentus. Ir tada iš automobilio pasipylė  dūmai. Pareigūnė dar spėjo pamatyti, kad automobilio  gale buvo trys permatomi plastmasiniai buteliai.

Greit įsiplieskusi ugnis įsiliepsnojo ir apėmė visą automobilį. Automobilio vairuotojas pareigūnams aiškino, kad jo automobilyje vis trumpino elektra,  bagažinės dangtis tai atsidarydavo, tai ne, dėl to ir galėjo užsidegti automobilis.

Kai atvykę ugniagesiai užgesino ugnį, tada ir paaiškėjo, kad ugnis kilo ne dėl trumpo jungimosi. Pareigūnai  sudegusiame automobilyje aptiko kontrabandinių cigarečių. Įtariama, kad vyras, siekdamas sunaikinti nusikalstamos veikos įkalčius, pats padegė automobilį. Kadangi transporto priemonė priklauso ne jam pačiam, tai dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato  baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

42 metų  vilnietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jo laukia dar ir administracinė atsakomybė už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, nes gaisro metu kontrabandinių rūkalų krovinys ne visas sudegė. Policijos pareigūnai iš BMW ištraukė 1324 pakelius „NZ Gold“ ir „Fest“, nepažymėtus mūsų šalies banderolėmis. Jų muitinė vertė – beveik 4600 eurų. Kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų akcizinių prekių vertė vertė viršija penkiasdešimt, bet neviršija vieno šimto penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, freesia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=Ze2AiwemLIA

                        Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomasis atsirado

Prieš savaitę Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai, ieškodami dingusio be žinios  Vilnio Čaplinsko, žiniasklaidoje buvo paskelbę…