Savivaldybės administracijai įteikta padėka už įsitraukimą į projektą „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje”

Šiaulių rajono savivaldybės Administracijos direktoriui  Gipoldui Karkleliui, administracijos direktoriaus pavaduotojai Reginai Rupšienei, Teisės ir personalo skyriaus vedėjai Jurgitai Mickūnei, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorei Loretai Matolienei bei Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vyriausiajai specialistei Rositai Katkuvienei lapkričio pabaigoje įteikti Europos Tarybos padėkos raštai už Šiaulių rajono savivaldybės įsitraukimą į projektą  „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje” bei Savivaldybės gerojo valdymo įvertinimo apklausos organizavimą. Padėkas  įteikė ir darbuotojas pasveikino Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Europos Taryba yra patvirtinusi 12 gerojo valdymo principų: dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo; reagavimo; veiksmingumo ir efektyvumo; atvirumo ir skaidrumo; teisėtumo; etiško elgesio; kompetencijos ir gebėjimų; inovacijų ir atvirumo pokyčiams; patvarumo ir ilgalaikės orientacijos; stabilaus finansų valdymo; žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos bei atskaitomybės.

Dvylika principų, apimančių inovacijas ir gerą valdymą, įvertinimas leidžia nustatyti savivaldybes, kurios yra arčiausiai visų (ar daugumos) šių principų įgyvendinimo, todėl gali gauti „ELoGE“ – Europos ženklą už nepriekaištingą valdymą.

Projektas buvo vykdomas nuo 2020-09-15 iki 2020-11-03, o juo buvo siekta, kad Savivaldybė išanalizuotų principus ir jų turinį, įvertintų įrodymus, pagrindžiančius atitinkamo principo įgyvendinimą, įsivertintų Savivaldybės pasiektą lygį pagal kiekvieną principą ir nurodytų įrodymus, pagrindžiančius savo pačių įsivertinimą. Pagal būtinus surinkti balus, Šiaulių rajono savivaldybei pritrūko gana nedaug. Balus sudarė: 50 proc. savivaldybės sudarytos darbo grupės vertinimai, 30 proc. gyventojų nuomonė, 20 proc. savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių nuomonė. Savivaldybės vertinimo matrica padės savivaldybei įsivertinti stipriąsias ir silpnąsias puses, atkreips dėmesį į problemas ir paskatins imtis tobulėjimo veiksmų.

Šiaulių rajono savivaldybė organizavo gyventojų, Savivaldybės administracijos darbuotojų, Tarybos narių nuomonių apklausą apie Savivaldybės politiką, sprendimų priėmimą bei jos teikiamas viešąsias paslaugas. Apklausoje norėta sužinoti gyventojų, darbuotojų, politikų nuomonę ar patirtį  apie savivaldybės veiklą. Dalyvavimas šioje apklausoje buvo savanoriškas, o visa pateikta informacija – anonimiška.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomas vyras

Šiaulių apskrities policija ieško be žinios dingusio Mindaugo Mackevičiaus, (gim. 1976 m.), kuris 2014-11-21 išėjo iš namų ir…