Kilus gaisrui dūmų detektorius padidina galimybę išgyventi

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien lapkričio mėnesį gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 194 gaisrai. Jų metu sudegė 136 gyvenamieji namai ir 56 butai daugiabučiuose. Iš jų tik 20 būstų buvo įrengti dūmų detektoriai. Tai ne tik dideli nuostoliai, bet ir prarastos gyvybės. Šiuose gaisruose žuvo 9 žmonės.

Gaisrai gyvenamuosiuose namuose kyla dėl trijų pagrindinių priežasčių: netvarkingų krosnių ir neišvalytų dūmtraukių, neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi ir rūkymo lovose bei netvarkingos elektros įrangos. Dėl netvarkingų krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei jų gedimo supleškėjo 76 gyventojų būstai. Neatsargus elgesys su ugnimi sukėlė 20, o neatsargus rūkymas – 10 gaisrų gyvenamuosiuose namuose ir butuose. Dėl netvarkingos elektros įrangos degėsiais virto 21 būstas.

Tokių skaudžių nelaimių būtų buvę mažiau, jeigu gyventojai savo būstuose būtų įsirengę autonominius dūmų detektorius. Deja, juos savo namuose turi tik šiek tiek daugiau kaip pusė šalies gyventojų.      

Total
0
Dalinasi
Related Posts