Savaitgalį Kražiuose – Lietuvos žvaigždžių fiesta

Nors didinga istorija garsėjančiame Kražių miestelyje šiuo metu nuolat gyvena vos keli šimtai žmonių, kurių vidutinis amžius per šešiasdešimt, vietos bendruomenė nenuleidžia rankų – daugiau nei dešimtmetį rengiamas Kražių festivalis suburia žinomiausius šalies atlikėjus. Nebuvusiems sunku patikėti, bet per savaitgalį Kražiuose apsilanko apie dešimt tūkstančių žmonių.

Šiemet Kražių festivalio scenoje – Naktinės personos, Saulius Prusaitis su grupe, Deivis ir Renata ir visas žinomiausių atlikėjų desantas. Festivalio baigiamajame koncerte dalyvaus Jonas Sakalauskas, Eugenijus Chrebtovas, Tomas Pavilionis, Paulius Bagdanavičius, Girmantė Vaitkutė, Kristina Žaldokaitė ir Rimantas Žaldokas, Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas, Gražvydas Sidiniauskas, Egidijus Bavikinas ir kiti. Atlikėjai atliks savo ir populiarias užsienio kūrėjų dainas, jiems akomponuos Andrius Kairys su grupe. Renginius ves Juozas Liesis.

Festivalio baigiamuosius renginius šį penktadienį pradės Justinas Jankevičius ir „Kitokie pasikalbėjimai“. Dvi valandas truksiančių nerežisuotų pokalbių svečias – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Aš didžiuojuosi, kad į mūsų mažą miestelį pavyksta pakviesti talentingiausius ir įdomiausius žmones. Kražiai traukia. Visi čia apsilankę dažniausiai grįžta. Aš džiaugiuosi, kad žinomiausi šalies atlikėjai sutiko prisijungti iš idėjos, idant mūsų krašto žmonės turėtų galimybę juos pamatyti“, teigia Kražių festivalį rengiančio Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė.

Pasak jos, regionai, įskaitant Kražius, gyvi išliks tik tuo atveju, kai atras labai konkrečią savo misiją žmonių gyvenime.

„Kai stebime masinę emigraciją arba į Vilnių, arba iš Lietuvos, kai investicijas sunkiai pritraukia didmiesčiai, o ką jau kalbėti apie mažesnius miestus, kai toks nedarbas ir socialinė atskirtis, mes aiškiai matome, kad vienintelis kelias yra aiški funkcija. Kražius matome kaip vieną regiono kultūros ir rekreacijos centrų“, teigia L. Mikalajūnaitė.

Šiemet Kražiai nominuoti mažąja Lietuvos kultūros sostine, miestelis mini 765-ąjį jubiliejų.

Baigiamieji Kražių festivalio renginiai vyks rugpjūčio 17-19 dienomis Kražiuose, Kelmės rajone. Tomis dienomis miestelyje vyksta ir Šv. Roko atlaidai.

Kražių festivalio organizatorius – Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras.

Daugiau informacijos www.kraziai.lt

 

Festivalio renginių programą pridedame atskirai.

 

Asmuo kontaktams:

Lina Mikalajūnaitė, 861606043

 

PROGRAMA

2018 08 17, penktadienis, Kražių kolegijos aikštė

18.30 „Kitokie pasikalbėjimai“ su Justinu Jankevičiumi. Dalyvauja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

20.30 Spektaklis Kuriame Lietuvą (premjera). Režisierė Emilija Ignatavičiūtė.

Edukacinės vaikų ir jaunimo teatro stovyklos Collegium uždarymas.

21.30 NAKTINĖS PERSONOS. Gyvo garso koncertas.

23.00 Jaunimo diskoteka. Vedėjas Juozas Liesis.

 

2018 08 18, šeštadienis

12.00 Šv. Mišios Kražių bažnyčioje

13.00 Šventinė eisena iš bažnyčios į Kražių kolegijos aikštę Bendruomenės skirto paminklo pašventinimas Karaliaus Mindaugo skvere

14.00 Kraštiečių sambūris „Sugrįžimai“ su Zita Kelmickaite

16.00 Policijos ir gaisrinės technikos ekspozicija

21.00 Iškilmingas Kražių festivalio žvaigždžių koncertas „Iš meilės Kražiams“.

Dalyvauja Jonas Sakalauskas, Vakarė Sakalauskaitė, Tomas Pavilionis, Eugenijus Chrebtovas, Kristina Žaldokaitė, Rimantas Žaldokas, Paulius Bagdanavičius, Egidijus Bavikinas, Gražvydas Sidiniauskas, Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas, Girmantė Vaitkutė.

23.00 SAULIUS PRŪSAITIS ir grupė. Gyvo garso koncertas

24.00 ŠVENTINIS FEJERVERKAS

Renginiai, jei nenurodyta kitaip, vyks Kolegijos aikštėje. Visą dieną veiks mugė, bus galima pajodinėti žemaitukais, pašaudyti iš lankų, veiks pramogų erdvė vaikams, kitos pramogos

 

2018 08 19, sekmadienis. Šv. Roko atlaidų diena.

15.00 Deivio ir Renatos Norvilų koncertas visai šeimai Kolegijos aikštėje Projektas Tautos šimtmečio ąžuolai. Šiaulių apskirties nominantų apdovanojimai

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts