Šauliuose sulaikyta prakeiksmą už pinigus naikinanti romė

Prakeiksmu išgąsdinta 33 metų šiaulietė romų tautybės moteriai  atidavė  2390 eurų. Tiek jai kainavo švęsto vandenėlio buteliukas, turėjęs  išgelbėti nuo prakeiksmo ir persekiojančių gyvenimo nesėkmių. Šiaulietė buvo tiek įbauginta, kad pati kreiptis į policiją nedrįso. Tik jos  bendradarbė, blaiviai įvertinusi situaciją,  priėmė ryžtingą sprendimą – kreipėsi į policiją ir taip išgelbėjo moterį nuo tolesnio grimzdimo į sukčiuvienės klastingą liūną.

Abi šios moterys susitiko sausio 15 d. prie Šiaulių miesto centre esančios „Maximos“ parduotuvės. Kai šiaulietė su pirkiniais sėdo į automobilį, prie jo priėjo  dvi romės.  Jų ištarti žodžiai 33 metų moterį privertė suklusti: „esi prakeikta ir užkerėta“. Šių žodžių paveikta šiaulietė išsikalbėjo apie kai kuriuos savo gyvenimo momentus, kurie, anot nepažįstamųjų, ir yra prakeiksmo įrodymas. Viena pašnekovių šiaulietei pasiūlė savo pagalbą – panaikinti prakeiksmą ir už tai paprašė pinigų. Tačiau vienkartinė auka už kerų panaikinimą nepadėjo. Prakeiksmo naikinimo ritualas užsitęsė ilgiau nei savaitę. Šiaulietė per kelis kartus romei atidavė savo turėtas santaupas ir  dar pora kartų kreipėsi paskolos į kreditų bendroves.

Sausio 23-ąją prie centrinės Šiaulių turgavietės „užkeiktoji“ romei eilinį kartą padavė  pinus – 290 eurų ir gavo švęsto vandenėlio buteliuką. Tačiau kad vandenėlis būtų veiksmingas, romė paprašė dar 1700 eurų. Moteris puolė į neviltį, nes pinigų jį neturėjo. Apie savo situaciją pasibėdojo kolegei, kurios ryžtingi veiksmai visus kerėjimus akimirksniu panaikino. Kolegė apie situaciją pranešė Šiaulių apskrities policijos pareigūnams.

Tyrimo operatyviai ėmėsi Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatas. Tos pačios dienos vakare pareigūnai „Saulės“ prekybos centre sulaikė pinigų iš šiaulietės atėjusią pasiimti romę. Ji prisistatė esanti 38 metų Šiaulių rajono, Šilėnų kaimo, gyventoja. Sukčiuvienė atsidūrė areštinėje. Čia atsidūrę asmenys yra daktiloskopuojami ir jų pirštų atspaudai tikrinami Daktiloskopinių duomenų registre. Šis veiksmas buvo atliktas ir  sulaikytai romei.

Kitos dienos ryte iš specialistų gauta žinia pareigūnus suglumino. Pasirodo, sulaikytoji yra visai ne ta moteris, kuria ji prisistatė, o jos 39 metų Kuršėnuose gyvenanti sesuo, kuri nuo 2013 metų yra ieškoma Druskininkų policijos. O ieškoma irgi už analogiškus dalykus.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts