Geradaris iš Vokietijos nepamiršta Kuršėnų ligoninės

Kuršėnų ligoninė šiemet jau ketvirtą kartą sulaukė nuolatinių ligoninės rėmėjų Zygfrido ir Ingridos Logall iš Vokietijos, kurie ir vėl atvyko netuščiomis rankomis.

 

Geradariams buvo aprodyta tvarkoma ligoninė. Jau suremontuotame pirmojo aukšto korpuse spalio pradžioje įsikūrė Konsultacinė poliklinika, kuri anksčiau buvo kitame pastate. Atvykę svečiai apžiūrėjo, ką ligoninė nuveikė už neseniai įstaigai paaukotus daugiau, nei 8 000 eurų. Buvo apžiūrėti odos ligų, oftalmologo, LOR ir kiti kabinetai, kuriems įranga ar baldai buvo nupirkti už geradarių Vokietijoje surinktus ir paaukotus pinigus.

Svečiams įspūdį paliko oftalmologo kabinete naudojamas regos sutrikimams nustatyti naudojamas aparatas, kuris buvo įsigytas už geradarių lėšas.

Jau nuo lapkričio pradžios bus remontuojamas kitas pirmojo aukšto korpusas, kuriame yra įsikūręs reabilitacijos padalinys. Todėl atnaujintoms patalpoms jau įsigyti ir nauji baldai bei įranga.

Už geradarių pinigus nupirkti nupirkti du elektra valdomi ergonomiški masažo stalai, kompresinė įranga venų ir limfinių sutrikimų gydymui (limfodrenažas), termoforu šildoma vandens vonelė, kuri reikalinga atliekant parafino ir gydomojo purvo procedūras.

Iš likusių geradarių skirtų pinigų ligoninė įsigijo tris mechanines-funkcines lovas su specialiais čiužiniais, pritaikytas nevaikštantiems žmonėms su sunkia negalia ir dešimt maitinimo staliukų sunkiems ligoniams.

Pasak ligoninės direktorės Renatos Noreikaitės, svečiai nenori, kad būtų įvardinta šį kartą paaukota suma, tačiau ji didesnė nei penki tūkstančiai eurų.

Direktorės teigimu, vien šiemet geradariai iš Vokietijos Kuršėnų ligoninei paaukojo apie 24 000 eurų.

Paklaustas, ar ateityje nesibaigs parama Kuršėnų ligoninei, Zygfridas Logall atsakė, jog viskas priklausys, kaip Europos politika vystysis toliau, nes kiti metai yra Europarlamento rinkimo metai.

„Mano nuomone, ligoninė yra ta vieta, kuri daro žmones sveikesnius, o sveikatos niekur nenusipirksi. Kiekvieną kartą matau pasiekimus ir tai mane džiugina. Su ligoninėmis esu ir pats turėjęs reikalų. Teko ilgai gydytis, lankyti reabilitacijos kursus. Tik nedarykit tokių pačių klaidų, kurios buvo padarytos Vokietijoje. Ten mažesnės ligoninės buvo uždarytos arba privatizuotos, o pacientai buvo priversti važinėti į specialius centrus. Praėjus keliems buvo pastebėta, jog padaryta klaida, nes ir mažesniame miestelyje ligoninė yra reikalinga. Pas mus Demine buvo pastatytas visas kompleksas, kuriame yra ir poliklinika, ir ligoninė, teikiamos ir reabilitacijos paslaugos“ – kalbėjo Zygfridas Logall.

Jau 17 metų Kuršėnų ligoninę remiantis  Zygfridas Logall šiemet inauguruotas Kuršėnų miesto garbės piliečiu, apdovanotas „Atkurtai Lietuvai –100“ auksiniu ženkleliu.

Rajono vicemeras Algis Mačiulis, dėkodamas geradariui, sakė, kad parama, kurią gauna Kuršėnų ligoninė, yra neįkainojama.

Zygfridui ir Ingridai Logall įteiktos gėlių puokštės, asmeninės dovaanėlęs.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts