Sankryžoje tapo saugiau

dav

PO TO, KAI RAŠĖME…        


Vienoje iš nesaugiausių Kuršėnų miesto Alėjos ir Užmiesčio gatvių sankryžų pagaliau tapo saugiau. Neseniai čia įrengtas veidrodis, per kurį Alėjos gatve važiuojantys vairuotojai mato, ar nėra važiuojančio transporto Užmiesčio gatvėje.

 

Įrengtas veidrodis

Į redakciją paskambinę kuršėniškiai pasidžiaugė, jog „Kuršėnų krašto žinių“ redakcijos paviešinta problema pagaliau pradėta spręsti, nes iki tol ji niekam nerūpėjo.

„Neseniai Alėjos ir Užmiesčio gatvių sankryžoje buvo įrengtas veidrodis, kuris bent kiek suteikė saugumo kertantiems Užmiesčio gatvę. Dabar eismo dalyviai, važiuojantys Alėjos gatve nuo Gergždelių gatvės pusės gali veidrodyje matyti, ar nėra automobilių Užmiesčio gatvėje“, – džiaugėsi moteris.

Tačiau kuršėniškė abejojo, ar sankryžoje tikrai bus saugu, nes atvažiuojantiems Alėjos gatve nuo Vytauto gatvės matomumą iš dešinės pusės užstoja namo tvora, o iš kairės – stulpas, skydinė ir kito namo tvora.

„Tačiau saugumo šioje sankryžoje – daugiau, nes Užmiesčio gatve važiuojančių automobilių vairuotojai, išvydę automobilį, atvažiuojantį nuo Gergždelių gatvės pusės, bent gal kiek sumažins greitį“, – tvirtino ji.

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas sakė, jog vieno tokio veidrodžio įrengimas kainavo 170 eurų, o ar bus šioje sankryžoje saugu – parodys ateitis.

Pavojinga sankryža

Apie Alėjos ir Užmiesčio gatvių sankryžą, kuri jau daugelį metų kelia pavojų eismo dalyviams, nors ir buvo imtasi įvairių eismo saugumą užtikrinančių priemonių, „Kuršėnų krašto žinios“ rašė rugpjūčio 11-ąją dieną (Nr. 11).

Tąkart į redakciją paskambinusi Kuršėnų miesto gyventoja pasiguodė, kad kas kart su baime stebinti, kaip Užmiesčio gatve automobiliai važiuoja nesilaikydami saugaus greičio.

„Kaip įsibėgėja gatvės pradžioje, taip ir lekia kaip akis išdegę. Jiems net nesvarbu, kad Alėjos ir Užmiesčio gatvių sankryža labai pavojinga, nes matomumą užstoja tvoros ir medžiai. Užmiesčio gatve važiuojama net nepristabdant ties šia sankryža“, – pasakojo kuršėniškė.

Pasak moters, ilgą laiką pagrindinė gatvė buvo Alėjos, tačiau, sutvarkius Užmiesčio gatvę, pastaroji tapo pagrindine. Dėl vairuotojų neatidumo ir greičio nesilaikymo ir tuomet, ir dabar yra buvę skaudžių eismo įvykių, tačiau niekas jokių priemonių saugumui užtikrinti nesiima.

„Kuršėnų krašto žinių“ redakcija tąkart patikrino šį gyventojų skundą. Norėdamas išvažiuoti iš Alėjos gatvės, automobilis beveik iki pusės turėjo išlįsti į Užmiesčio gatvę, nes matomumą užstojo iš vienos pusės namo tvora, o iš kitos gatvės pusės augmenija: iš kairės krūmai, o iš dešinės medžiai. Nors sankryžoje Alėjos gatvėje yra pastatyti „Stop“ ženklai, tačiau jie mažai padeda.

Eksperimentas galėjo baigtis ir nelaime. Kol vairuotojas apsuko mašiną, beveik Užmiesčio gatvės viduriu didžiuliu greičiu kaukdamas pralėkė juodos spalvos automobilis BMW.

Dėl eismo saugumo šioje sankryžoje redakcija pasiteiravo Kuršėnų miesto seniūnijoje. Seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė sakė, jog po vieno Saugaus eismo komisijos posėdžio girdėjusi, jog galvojama apie veidrodžių įrengimą.

Pagaliau žadėtas veidrodis įrengtas.

Autoriaus nuotr.
Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts