Šiaulių policija savivaldos rinkimų metu pasirengusi dirbti sustiprintu ritmu. Pasitikrinkite, ar jūs pasirengę rinkimams

Artėjant rinkimams į savivaldybių tarybas, policijos pareigūnai sulaukia vis daugiau su jais susijusių pranešimų. Dalis jų – dėl šmeižto.

Vienas paskutiniųjų  – 58 metų kandidato į Pakruojo rajono tarybą  pareiškimas,  kad Pakruojo rajono savivaldybės salėje vykusių tarybos posėdžių metu 64 metų rajono gyventoja sąmoningai skleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie jo neva padarytus sunkius nusikaltimus – pinigų vagystes, nužudymą, turto grobimą, bei priklausymą nusikalstamai grupuotei. Vyras teigia, kad moteris   jį apšmeižė,  siekdama sutrukdyti jam realizuoti savo teisę būti  išrinktam. Dėl šmeižimo pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

2015 metais vykusiuose  savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose nuo  metų pradžios iki 1-jo rinkimų turo Šiaulių apskrities policija iš viso buvo gavusi 34 pranešimus, susijusius su rinkimais: 15 – iš Šiaulių miesto ir rajono, 9 – iš Radviliškio rajono ir po 5 – iš Joniškio bei Raseinių rajonų.  Ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti dėl 4 pranešimų, kurių  2 – dėl šmeižimo.

Šiemet Šiaulių apskrities policija  vyksiančiuose savivaldos rinkimuose yra pasirengusi taip pat dirbti sustiprintu ritmu ir nedelsiant reaguoti į viešosios tvarkos ar kitus teisėtvarkos pažeidimus ir nusikalstamas veikas, susijusias su rinkimais. Rinkimų dieną dirbs maksimalus policijos pareigūnų skaičius. Policija pasirengusi išnaudoti  jai suteiktus kriminalinės žvalgybos įrankius ir įvairias prevencines priemones  su rinkimais susijusioms neteisėtoms asmenų veikoms nustatyti. Ypatingas dėmesys bus skiriamas vietoms, kuriose galimi rinkėjų papirkimo atvejai. Policija įpareigota vykdyti ir rinkimų apylinkių balsavimo patalpų  apsaugą.

Kovo 3 d. dirbs papildomos pareigūnų  pajėgos, kurios rinks ir fiksuos visą informaciją, susijusią su įvykiais rinkimu metu.  Na, o piliečius policija ragina būti aktyvius ir, pastebėjus pažeidimus, bendradarbiauti su pareigūnais. Pageidautina, kad tie pranešimai būtų kuo operatyvesni, o ne praėjus pusei paros ar parai. Kuo operatyvesnė informacija, tuo lengviau ir greičiau identifikuoti pažeidėjus.

Gyventojams reikėtų pasitikrinti, ar jie pasirengę rinkimams – ar nepasibaigęs asmens dokumentų galiojimo laikas. Tiems, kurie nespėjo pasiimti  jau anksčiau užsakytų ir pagamintų asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų, bus galimybė  juos pasiimti dar ir rinkimų dieną  tarp 8.00 val. ir 16.00 val.  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriuje ir rajonų policijos komisariatuose.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Agrastų auginimas

Agrastai, daugiamečiai kultūriniai uogakrūmiai. Uogos geltonos, žalios, raudonos, purpurinės, juodos. Sirpsta liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Nereiklus uogakrūmis Lietuvoje…