Šaltą penktadienį bibliotekoje buvo karšta – liepsnojo kautynės

Vasario 12-ąją Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos feisbuke tiesioginės transliacijos metu vyko knygos ,,Dešimt kautynių” pristatymas. Su  nuolatiniais ir ištikimais bibliotekos skaitytojais, susitikimo dalyviais, nuoširdžiai bendravo pats knygos autorius − Lietuvos kariuomenės viršila Ernestas Kuckailis.

Renginį pradėjusi bibliotekos vedėja Joneta Filinskė dar kartą priminė: vasario 16-oji brangi ir įsimintina kiekvienam lietuviui, nes šią dieną 1918 metais buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Po juo savo parašus paliko 20 drąsių ir ryžtingų tautos vyrų. Tokių pasišventusių savo tėvynei vyrų šalies istorijoje būta ir daugiau. Apie juos, kovojusius už laisvę, pasakoja savo knygose transliacijoje dalyvavęs Lietuvos kariuomenės viršila Ernestas Kuckailis.

Kariūnas Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje jau svečiavosi. 2019 metais  Ernestas Kuckailis pristatė knygą ,,Partizanų žiedas”. Šįkart skaitytojų ,,teismui” atidavė šeštąją knygą − ,,Dešimt kautynių”. Neskaičiusiems būtina paskaityti, o laikiusieji leidinį rankose patvirtins, − ji kiek kitokia nei prieš tai išleistos šio autoriaus knygos. Beje, bibliotekos skaitytojai labai mėgsta ir visuomet ieško Ernesto Kuckailio parašytų knygų, kurios, sakytumei grožinė literatūra, lengvai skaitomos, tačiau kupinos istorinių faktų, archeologinių tyrinėjimų išvadų, grįstos asmenine  patirtimi.

Naujoje knygoje Lietuvos kariuomenės viršila profesionaliai perpasakojo dešimt kautynių, nukreiptų prieš priešus. Transliacijos metu pateiktos tik jų nuotrupos, detalės, atskleisti kai kurie niuansai. Susidomėjusiems ir norintiems daugiau pasakojimų, teks susirasti naujausiąją Ernesto Kuckailio knygą ,,Dešimt kautynių”, kuri, nors ir nuotoliniu būdu uždegė ugnį ir sulaukė nemažo susidomėjimo.

Jurga Sajenkienė,

Kuršėnų Vytauto Vitkausko vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts