Šakynos seniūnijos tradicinė rudens derliaus šventė „Dar širdyje ne ruduo“

Šeštadienį Žarėnuose surengta tradicinė Šakynos seniūnijos rudens derliaus šventė „Dar širdyje ne ruduo“, skirta Žemaitijos metams paminėti.
Šimtamečiame Žarėnų parke įsikūrė, užaugintomis gėrybėmis ir iš jų pagamintais skanumynais viliojo visos seniūnijos  bendruomenės, svečiai. 
Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė padėkos raštais ir Lietuvos vėliavomis apdovanojo daugiavaikes žarėnietes: Agnę Gedaminskienę, Valeriją Norkienę, Vladą Brigmanienę ir Stasę Barystienę. Šios mamos užaugino po penkis ir daugiau vaikų, yra sulaukusios daugybės vaikaičių ir jau provaikaičių. Šventės dalyvius sveikino Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvila, Šakynos parapijos klebonas Stanislovas Žukauskas.
Šventės naujovė – šalia parko pasodintas Draugystės sodas, kurio iniciatorius – žarėnietis Saulius Adomaitis.  Obelaites sodino ir seniūnijos bendruomenės, ir svečiai. Obelaičių būsimas derlius, pasak šventės vedančiųjų Šakynos filialo kultūrinių renginių organizatorės Sigutės Butvidienės ir Gruzdžių filialo kultūrinių renginių organizatoriaus Gintaro Kiuros, bus kaip atgarsis šių gerų ir prasmingų darbų ateities kartoms.
Šventėje neliko nė vieno alkano, nes buvo galima iki soties prisivalgyti Šelvėnų medžiotojų būrelio išvirtos žvėrienos sriubos-šiurpos, dviejų rūšių barščių, kurių prigamino ŠRSKC Šakynos filialo Žarėnų salės moterų klubas, kitokių saldžių, sūrių, gaivių ir visokiausių skonių gardumynų.
Nors lietus, tamsūs debesys dažnokai užsukdavo į Žarėnų padangę, geros nuotaikos niekas nesugebėjo sugadinti. Žmonės ne tik šnekučiavosi, vaišinosi, aptarė nuimtą derlių, bet ir šokių sūkuriuose sukosi. Smagiai koncertavo Bridų filialo Pakapės stilizuota kapela (vadovas Julius Mulerčikas), svečiai iš Telšių rajono – Ryškėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Čia ir dabar“ (vadovai Sandra ir Sigitas Petruliai), Luokės liaudiškos muzikos kapela „Luokės kaimynai“ (vadovas Drąsutis Balčiūnas).   

Šakynos filialo kultūros renginių organizatorė S. Butvidienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts