Svečiai iš užsienio Vaikų literatūros skyriuje 

Ramią popietę Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kilo šurmulys, kuris visada pagyvina biblioteką. Sulaukta svečių iš Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“. Šįkart svečiais buvo ne tik „Bitučių“ grupės ugdytiniai, bet ir užsienio svečiai iš Kroatijos, Turkijos, Italijos.

Darželis dalyvauja „Erasmus+“ KA2 bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės tarptautiniame projekte „Listen, Talk, Spell, Act“. Bibliotekininkė svečiams aprodė dar visai „šviežiai“ atsinaujinusias bibliotekos patalpas, papasakojo, kokio amžiaus vaikai ateina į biblioteką, kokiomis knygomis biblioteka yra gausinama, kokias veiklas be knygų skaitymo ir jų išdavimo dar siūlo.

Nors patalpos nėra labai didelės, užsienio svečiams jos vis tik paliko labai gerą įspūdį, nes, pavyzdžiui, Turkijoje daugumoje miestų bibliotekų vaikams visai nėra. Dažniausiai jos įrengtos tiesiog ugdymo įstaigose.

Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė jaukus, šviesus, dar naujais baldais kvepiantis skyrius, kuriame vaikai gali ne tik pasirinkti norimų knygų, bet ir pažaisti prie žaidimų stalo, paspalvinti ar tiesiog ruošti pamokas. Nustebino ir interaktyvių knygų stebuklingas atgijimas išmaniajame įrenginyje.

Džiugu, kad buvo galima susikalbėti anglų kalba, kas leido laisvai komunikuoti įvairiausiomis temomis. Ir vis tik skatinimas daugiau laiko praleisti su knyga visose pasaulio šalyse yra vieningas: svarbiausia yra pritraukti skaitytoją įvairiausiais kitais būdais, tokiais kaip edukaciniai, kūrybiniai užsiėmimai, knygų inscenizacijos, patrauklios skaitymo bei žaidimų erdvės.

Už bendradarbiavimą ir šiltą bendravimą biblioteka dėkoja Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ pedagogams Danutei Stugytei, Dorutei Dambrauskienei, Danutei Lukoševičienei, Karoliui Mikaliūnui bei direktorės pavaduotojai ugdymui Auksei Buožienei.

Vilma GRUDŽINSKIENĖ

Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts