Renovuotose gatvėse dega visi šviestuvai 

Sulaukta nusiskundimų, kad renovuotoje Gedimino gatvėje ir baigiamoje renovuoti Darbo gatvėje naktimis sumažinamas apšvietimas – dega kas antras ar trečias šviestuvas. Patikrinus gyventojo skundą, teko nusivilti. Tą vakarą miestas nebuvo pritemdytas.

 

Gatvėse nejauku

Į redakciją paskambinęs kuršėniškis teigė, jog mieste prastai apšviečiamos gatvės, todėl vaikščioti jomis nejauku.

„Rekonstruotoje Gedimino gatvėje iš vakaro šviečia visi gatvių apšvietimo šviestuvai, tačiau jau nuo 10 valandos vakaro tešviečia kas antras, o miesto pabaigoje net kas trečias šviestuvas. Dažnai tenka namo iš darbo grįžti apie 22 valandą, todėl kol pėsčiomis pasiekiu miesto galą, patenku į tamsą. Prastai apšviečiamos ir V. Kudirkos, T. Tilvyčio, Darbo gatvės. Nors kai kurios jų jau renovuotos, o kitose pradėti darbai, tačiau taupoma gyventojų saugumu“, – tvirtino kuršėniškis.

Pasak vyriškio, taupymas tapo jau miesto tradicija.

„Žiemą pamirštame pabarstyti šaligatvius, nes taupome, vasarą daugelyje gatvių išjungiame apšvietimą, nes reikia taupyti žiemos apšvietimui, o ateina žiema ir vėl taupome, nes reikia lėšų gatvėms barstyti, o jų nebarstome nes reikia apšvietimui pinigų. Kodėl to nemato rajono Tarybos nariai, kurių čia gyvena nemažai“, – aiškino vyriškis.

Po Kuršėnus naktį

Norėdami patikrinti gyventojo skundą kovo 8-osios pavakarę, lynojant ir pučiant smarkiam vėjui išsiruošėme pasivažinėti po Kuršėnus.

Pirmą kartą nurodytomis gatvėmis pravažiavome apie 19 valandą. Gatvėse švietė kiekvienas šviestuvas. Gedimino gatvėje atrodė tarsi dieną. Šoninėse gatvelėse šviestuvai degė ant visų stulpų, jeigu jie ant jų yra įrengti. Kiek prastesnis apšvietimas buvo V. Kudirkos gatvėje, tačiau ir čia nebuvo išjungtas nė vienas šviestuvas.

Antrą kartą į miestą išvažiavome artėjant 10 valandai vakaro. Gatvės atrodė kaip išmirusios – nė vieno žmogaus, o šviestuvai tą vakarą degė lygiai taip pat kaip ir prieš tris valandas.

Grįždami atgal Gedimino gatvėje sutikome keletą jaunuolių, einančių iš autobusų stoties. Pakalbinti jie sakė, jog savaitgaliams dažnai grįžta iš sostinės namo, tačiau yra pastebėję, jog Vilniuje gatvės apšviestos prasčiau nei Kuršėnuose.

„Gal kai kuriose mažose gatvelėse įrengta ir per mažai šviestuvų, o kai kur ir nė vieno, tačiau Gedimino ir Darbo gatvės dabar apšviestos gerai. Nėra tekę matyti, kad naktimis šviestuvai yra prigesinami. Vasarą tikrai kartais būdavo įjungiamas minimalus apšvietimas, bet žiemą to neteko matyti“, – tvirtino jaunuoliai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kovo 8 d. Šiauliuose, Aido…