Renovuojami daugiabučiai keičia ir gyvenviečių vaizdą, ir namo vertę, ir gyvenimo kokybę

Šiemet Šiaulių rajone (pagal 2020-07-01 kvietimą) prašymus renovuoti daugiabučius namus pateikė 15 daugiabučių namų savininkų. Dideli statybos darbai šiuo metu vyksta Kuršėnuose – renovuojami šeši daugiabučiai pastatai J. Basanavičiaus, V. Kudirkos, L. Ivinskio, V. Dambrausko ir Stoties gatvėse.

Kaip pažymėjo UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ Butų ūkio padalinio vadovas Eimantas Kirkutis, renovuoti ar ne – daugiabučių savininkų sprendimas.

„Aišku, svarstymų, nuogąstavimų buvo daug, tad sprendimai buvo priimti tikrai ne per vieną dieną. Gyventojai ir verslininkai surado bendrą kalbą ir šiuo metu matome, kaip gražėja Kuršėnai“, – kalbėjo Eimantas Kirkutis.

Kokie renovuoto namo privalumai?

„Gyventojai vienu šūviu nušauna du „zuikius“: susitvarko savo turtą – pastatą, o tuo pačiu sumažina išlaidas už šildymą“, – argumentavo UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ Butų ūkio padalinio vadovas Eimantas Kirkutis. Jis teigė, kad ankstesniuose etapuose tikslas buvo sutaupyti kuo daugiau energijos, bet šiandien gyventojai vis dažniau renkasi kompleksiškai atnaujinti visą daugiabutį pastatą, o tai reiškia, kad imamasi pilnai viską suremontuoti – sutvarkyti laiptines, pasikeisti visą šildymo sistemą, karšto ir šalto vandens sistemas, nuotekų sistemas, įrengti rekuperatorius pelėsių naikinimui ir kt.

Už renovacijos darbus didesne dalimi moka patys gyventojai, tačiau valstybė visoms išlaidoms, kurios gali sutaupyti energiją, kompensuoja iki 30 procentų rangos darbų kainos. Į šių darbų sąrašą patenka sienų, stogų, pamatų, langų, balkonų renovacija. Papildomai 10 procentų skiriama šildymo sistemai sutvarkyti. Šiuo metu yra galimybė bendro naudojimo patalpų elektros sąnaudų padengimui gauti dar 30 procentų saulės elektrinių ant pastatų stogų įrengimui.

Paskola iš banko dvidešimčiai metų imama bendrai viso namų butų savininkų vardu, tačiau gyventojai turi pasirinkimą sumokėti visą sumą iš karto.

Gyventojams, kurie turi teisę gauti kompensaciją už šildymą, kol gaunama kompensacija, valstybė kompensuoja kiekvieno mėnesio išlaidas, susijusias su renovacija, 100 procentų.

„Tokiems gyventojams labai pasisekė, nes dvigubai sumažėjo šildymo kaštai ir tuo pačiu nereikia tuos mėnesius nieko mokėti už pastato renovaciją,“ – skaičiavo Eimantas Kirkutis.

Kadangi šiuo metu dar yra paskelbtas kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai, Kuršėnuose renovuoti savo daugiabučius namus pareiškė dar dvylika namų, šiems namams yra rengiami investiciniai planai, bus paskaičiuotos darbų sąmatos, kiek kiekvienam butui bus sutaupoma energijos, kiek už tai reikės mokėti. Gavę šiuos planus gyventojai priims galutinius sprendimus.

Renovuojame pastate J. Basanavičiau g. 1, Kuršėnuose įsikūrusios Odontologijos klinikos gydytoja Janina Bišlienė akcentavo: „Esu labai patenkinta, kad mūsų miestas puošiasi, tvarkosi, gražėja ir mano nuomonė dėl renovacijos buvo vienareikšmiška. Taip gražiai sutvarkius Lauryno Ivinskio aikštę, gyventojai dabar gali tvarkyti visą aplinką, šaligatvius, gatves, infrastruktūrą, todėl aš labai džiaugiuosi, kad mūsų namas taip pat prisidėjęs prie viso to, atrodys gražiai, tvarkingai“, – optimistiškai kalbėjo gydytoja Janina Bišlienė.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts