Rajono darželinukų „olimpiada“ 


Atsinaujinančiame Meškuičių miestelio parke vyko rajono darželinukų „olimpiada“ – kasmet rajone organizuojama visų priešmokyklinių ir ikimokyklinių rajono švietimo įstaigų sporto šventė.

Šiemet į šventę atvyko devynių rajono lopšelių-darželių bei aštuonių mokyklų, kuriose yra priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės, atstovai – iš viso 330 vaikų. Šventėje dalyvavo ir nemažai suaugusiųjų – darželinukų tėveliai ir seneliai dirbo „olimpiados“ teisėjais, vaikus į šventę atlydėjo auklėtojos. Šventėje dalyvavo ugniagesių, kariškių, kurie virė „olimpiečiams“ pietus – kareivišką košę.

Kaip ir pridera olimpiadai – ji prasidėjo nuo iškilmingos olimpiečių eisenos bei olimpinės ugnies, kurią į darželinukų „olimpiadą“  įnešė raiteliai.

Darželinukų šventes kasmet organizuoja rajono Švietimo ir sporto skyrius bei kuris nors iš rajono darželių. Šiemet šventės organizavimas patikėtas Meškuičių lopšeliui-darželiui, kurio direktorė Sigita Užkuraitienė  pasakojo, kad tokios šventės yra skirtos ne tik sutelkti darželinukus sportinei veiklai, bet ir pabendrauti, susipažinti.

Šventės dalyvius pasveikinęs  rajono vicemeras Česlovas Greičius spaudė rankas „olimpiečiams“ bei palinkėjo būti stipriems ir greitiems, įspūdingos šventės organizatoriams įteikė dovanų – vertingų knygų apie Šiaulių rajoną.

Šiemet rajono darželinukų šventė buvo skirta vietovardžių metams – kiekvienas darželis turėjo pasidomėti, iš kur kilęs jų gyvenamosios vietos – miesto, miestelio, gyvenvietės – pavadinimas, su kuo jis susijęs, o pagal tai sumanytos ir judriosios rungtys. Kiekvienas darželis įrengė savo sektorių, kuriame judrius žaidimus ir rungtis kviesta žaisti pagal vietovardžio temą. Kuršėniškiai darželinukai kvietė parungtyniauti vežiojant šieną, nes Kuršėnų vietovardis kildinamas iš legendos apie šieną, kai patvinusi upė nuplukdė šieną ir gyventojai ėmę stebėtis – kur šienas? Paventiškiai kvietė atraktyviai žvejoti „Ventoje“, Bubių darželinukai garsino savo gyvenvietės pavadinimą, kuris kilo nuo kurtinių baubimo, o meškuitiškiai sukūrė estafetę apie meškutę ir jos olą.

Dvi su puse valandos Meškuičių parkas klegėjo nuo vaikų juoko, smagių patirčių ir judrių žaidimų. Atsiėmę saldžius „olimpiados“ prizus, vaikai rinkosi prie kareiviškos virtuvės, kur buvo vaišinami kareiviška koše.

Košę 330 vaikų kariškiai išvirė iš 16 kilogramų mėsos, 10 kilogramų žirnių, 10 kilogramų perlinių kruopų, 3 litrų aliejaus, morkų, svogūnų ir prieskonių. Apie 13 valandą „olimpiečiai“ išskubėjo į savo darželius, kad nepavėluotų pietų miegelio.

Pagal rajono Savivaldybės inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts