Puodžių karalius Vydmantas Vertelis jubiliejų atšventė su įspūdinga paroda ir gausybe svečių

Vienas garsiausių tradicinės puodininkystės meistrų, aštuntasis Lietuvos puodžių karalius, ketvirtojo Lietuvos puodžių karaliaus Jono Vertelio sūnus Vydmantas Vertelis Kuršėnų dvaro rūmuose liepos 28-ąją atidarė jubiliejinę parodą „70 ąsočių ir kai kas daugiau“ bei atšventė savo jubiliejinį gimtadienį su gausybe svečių, sveikinimų ir prisiminimų.

Jubiliejinės Puodžių karaliaus Vydmanto Vertelio paroda, kaip ir pridera Puodžių karalių švenčių organizatoriams, surengta Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros centro darbuotojų Kuršėnų dvare.

Šventė prasidėjo puikia televizijos laida „Ryto suktinis“ apie Vydmantą Vertelį, jo kūrybą ir šaknis, kurią sukūrė neseniai amžinybėn iškeliavusi muzikologė, žurnalistė Zita Kelmickaitė (1951–2023).

Nuotaikingoje, puikiai sukurtoje laidoje – visa esmė apie Vydmantą Vertelį. Vydmantas yra trečios kartos puodžius, o Vertelių dinastija yra vienintelė tokia turinti net dvi Puodžių karalių karūnas. Vydmanto seneliai Ona ir Jonas Verteliai visą gyvenimą žiedė puodus ir pirmieji pradėjo juos marginti, kad parduodant turguose, būtų paklausesni. Vydmanto tėvai Jonas ir Jadvyga Verteliai nuo 1959-ųjų iki 1980-ųjų metų dirbo Kuršėnų „Jiesios“ keramikos ceche ir savo namų dirbtuvėje, dalyvaudavo parodose, kur sulaukdavo didelio pripažinimo. 1987 metais Šiauliuose vykusioje šventėje Vydmanto tėvas Jonas Vertelis buvo išrinktas Lietuvos Puodžių karaliumi.

O štai Vydmantas Vertelis aštuntuoju Lietuvos puodžių karaliumi tapo 2014 metais. 2008 metais Vydmantas Vertelis tapo Kuršėnų miesto Metų žmogumi už Keramikos muziejaus-studijos įkūrimą, senųjų puodžių tradicijų išsaugojimą ir puoselėjimą bei tautodailės vertybių propagavimą. Savo namuose įrengtoje Keramikos muziejuje-studijoje eksponuojami senelių, tėvų ir paties Vydmanto Vertelio darbai. Šiame muziejuje vyksta ekskursijos, edukacijos. Vydmantas Vertelis – labai aktyvus parodų dalyvis, nuolatos dalyvauja daugelyje švenčių, mugių, seminarų, jo darbai pripažinti tautiniu paveldu.

Jubiliejinėje parodoje Vydmantą Vertelį sveikinusi menotyrininkė Michalina Adomavičienė pasidžiaugė Puodžių karaliaus kūryboje tvirtai išlaikoma ir tęsiama puodininkystės tradicija, estetiškomis kūrinių proporcijomis, autentišku, į tradicinę lietuvių simboliką besiremiančiu dekoru ir subtilia molio pajauta.

Jubiliatą sveikino ir devintąją Lietuvos puodžių karaliaus karūną nešiojanti Virgilija Silvestra Šufinskienė.

Jubiliejinėje parodoje drauge su Vydmantu nuoširdžiausiai pasveikinta ir žmona Aldona – ištikima kūrinių dekoruotoja, bendražygė ir bendramintė. Šiemet Aldonos ir Vydmanto Vertelių šeima mini santuokos 45-erių metų jubiliejų.

Su jubiliejumi Vydmantą Vertelį sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ir  vicemeras Eimantas Kirkutis, Seimo narė Rima Baškienė su patarėja Ada Grakauskiene, buvę ir esami Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Ingrida Venciuvienė, Vaida Gricienė, Algis Mačiulis, Ilona Baristienė, Darius Ramančionis.

Su jubiliejumi atvyko pasveikinti giminės ir artimieji iš visos Lietuvos, kaimynai, bičiuliai. Gražiais sveikinimais jubiliejų papuošė Kuršėnų dvaro šeimininkių – Birutės Poškienės ir Linos Šukienės sveikinimai ir linkėjimai jubiliatui bei visai Vertelių šeimai. Visus sveikintojus apdovanojo anūkėlė įteikdama molinius ąsotėlius.

Jubiliejinės parodos atidaryme koncertavo Kuršėnų meno mokyklos mokytojai Danutė Streckienė ir Eimantas Aušbikavičius.

Šiaulių rajono savivaldybės mero patarėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio, Ritos Žadeikytės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts