Protų mūšis Žemaitijos metams paminėti    

Seimas 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais, nes šiais metais sukanka 800 metų kada Žemaitijos vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Kultūros centro Drąsučių filiale Drąsučių bibliotekininkė Neringa Skėrytė ir Drąsučių moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ surengė protmūšį.

Visas susirinkusias moteris nuotaikingai pasveikino lėlės: Staselė (Eugenija Jurkienė) ir Juozapas (Inga Jonuškienė). Varputėnų bendruomenės narė Virginija Sutkienė nustebino žemaitiškomis eilėmis. Protmūšyje dalyvavo dvi komandos: Varputėnų bendruomenės moterų komanda ir Drąsučių moterų klubo komanda.

Protmūšį sudarė trys turai, kurių metu buvo pateikiama po septynis klausimus. Pateikti klausimai buvo iš istorijos, geografijos, literatūros ir kulinarijos sričių, reikėjo parašyti žemaitiškų žodžių reikšmes, sudėlioti iš duotų žodžių žemaitiškus posakius. Po įtemptos kovos laimėjo svečių komanda iš Varputėnų.

Renginio metu buvo eksponuojama spaudinių paroda, skirta Žemaitijos metams „Žemaitija – per amžius brandinta, giesmėmis apipinta…“, kurios sudarytoja rajono Viešosios bibliotekos vyriausioji bibliografė Zita Lažinskaitė.

Moterys savo sunkų ir sudėtingą vakarą užbaigė folkloriniais šokiais. Didele diekou už turiningai ir linksmai praleistą vakarą bei Z. Lažinskaitei už gausią ir informatyvią parodą.

Inga JONUŠKIENĖ

KC Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts