Problemos dėl slaugos vietų žiemą

SKAITYTOJAI KREIPĖSI…

Problemos dėl slaugos vietų žiemą  Kuršėnų ligoninei jau artimiausiu metu ketinant pradėti teikti paliatyviosios medicinos paslaugas, gyventojai sunerimo, kad gali būti sumažintas slaugos lovų skaičius. Žmonės jau dabar nėra patenkinti esama situacija, nes žiemą paguldyti artimą žmogų į slaugos įstaigą sunkoka.

Sunku patekti

Į redakciją paskambinusi rajono gyventoja (pavardė redakcijai žinoma) pasiguodė, kad sunku paguldyti artimą žmogų į Kuršėnų slaugos ligoninę.

„Vasario pradžioje gavau šeimos gydytojo siuntimą į Kuršėnų slaugos ligoninę, tačiau gydytojo man buvo pasakyta, jog pirmiausia paskambinčiau į ligoninę ir sužinočiau ar yra vietų. Paskambinusi sužinojau, kad teks laukti porą savaičių ar net daugiau, nes šiuo metu kaaisvų lovų nėra. Teko girdėti, kad ligoninė ketina teikti paliatyviosios medicinos paslaugas, ar tai nepablogins galimybės patekti vyresnio amžiaus žmogui į slaugos ligoninę, nes jau ir dabar tenka laukti“, – teiravosi skaitytoja.

Moteris pasakojo, kad savo tetos, gyvenančios atokiame rajono kaime, žiemą dažnai sergančios įvairiomis ligomis, rprižiūrėti negali, todėl stengiasi keliems mėnesiams paguldyti į slaugos ligoninę. Kai slaugos skyrius buvo Meškuičių ligoninėje, problemų nebuvo. O dabar tai padaryti tapo sunkiau.

Lovų trūksta tik žiemą

Su gyventojos skundu redakcija redakcija supažindino Kuršėnų ligoninės direktorę Renatą Noreikaitę.

Pasak direktorės, šiuo metu ligoninėje yra 72 slaugos lovos ir visos jos užimtos.

„Žiema tai toks periodas, kai žmonių slaugos įstaigoje ženkliai  padaugėja. Kiekvienas ligonis ligoninėje gali gulėti 120 dienų, todėl jau nuo rudens būna užpildytos visos slaugos, nes kai kurie žmonės savo artimus paguldo būtent šiuo metu, nes vyresnio amžiaus ligoniams atsinaujina ligos, sunku patiems pasirūpinti savimi, artimieji neturi galimybės patys prižiūrėti giminaitį“, – aiškino direktorė.

Pasak R. Noreikaitės, įsteigti daugiau lovų ligoninėje nėra galimybės, nes vasarą ligonių yra daug mažiau ir todėl būna tuščių lovų, o kiekviena tuščia lova – ligoninei nuostolis.

„Stebėsime situaciją ir po to spręsime šį klausimą, nes dabar, norintiems patekti į slaugą, reikia laukti savaitę arba dvi. Ir tokia situacija būna tik žiemą“, – tikino direktorė.

Anot jos, tai nėra tragiška situacija, nes kai kada pacientai patys atsisako gultis, todėl vieta gali atsirasti ir anksčiau.

L. Noreikaitė sakė, jog paliatyviosios medicinos paslaugos sunkiai sergantiems ligoniams būtų teikiamos suremontuotame fligelyje trečiajame aukšte ir tai nesumažins slaugos pacientų lovų skaičiaus, nes tokias paslaugas gaus tik penki ligoniai, bus įrengtos trys palatos – dvi dvivietės ir viena vienvietė.

Direktorės žodžiais, paliatyvioji medicina, tai pagalba mirštančiam ligoniui ir iškeliauti į Anapilį jis turi oriai.

Rimantas PETRAVIČIUS

Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts