Prioritetai ar eismo saugumas?

Daugėliuose gyvenantys kuršėniškiai nesupranta, kodėl Pramonės gatvė, kuria naudojasi šiame mikrorajone gyvenantys žmonės, žiemą pradedama barstyti ir valyti tik apie pietus, kai kitur mieste gatvės prižiūrimos nuo ankstyvo ryto. Seniūnija tai aiškina nustatytais prioritetais.

Gatvė buvo nebarstyta

Į redakciją paskambinęs Daugėlių gyventojas sakė nesuprantantis, kas ir kaip turėtų prižiūrėti Pramonės gatvę.

„Praėjusį sekmadienį automobiliu važiavome į darbą. Trumpindami kelią ir pamatę, kad prieš mus pravažiavo barstytuvas, pasukome paskui jį. Kol važiavome Daugėlių gatvės atkarpa, barstytuvas barstė druskos mišinį, tačiau pasisukęs į Pramonės gatvę, barstytuvą išjungė ir nuvažiavo tolyn. Teko tik stebėtis ir galvoti: „Kodėl taip nutiko? Ar baigėsi mišinys, ar kokios kitos problemos?“, – pasakojo vyriškis.

Pasak jo, kelias į Asfaltbetonio bazę, kur bazuojasi „Šiaulių regiono kelių tarnyba“ buvo ir nuvalytas ir pabarstytas, o Pramonės gatvė po vakarykščio snygio buvo provėžuota ir ganėtinai slidi.

Tai, kad tą rytą šioje gatvėje buvo sunkios eismo sąlygos, redakcijai pasakojo ir į darbą kasdien dviračiu važinėjantis kuršėniškis.

Pasak jo, Pramonės gatvė taip atrodo po kiekvieno pasnigimo.

„Jei lietus ar atodrėkis sniego nenutirpdo, tuomet gatvę pabarsto“, – tvirtino kuršėniškis.

Dėl Daugėlių gatvės nepriežiūros žiemą sulaukta ir daugiau nusiskundimų. Vienas iš skambinusiųjų aiškino, kad paprastą dieną dar galima paskambinti miesto ar rajono valdžiai, o kam pasiskųsti savaitgalį.

„Kartą teko net kreiptis į rajono merą, kad gatvę kas nors pabarstytų, nes buvo taip slidu, kad vos galėjai pavažiuoti. Paskambinus į komunalinį, pradėta aiškinti, jog lyja lietus, kuris ledą greit ištirpins“, – sakė daugėliškis, kuris beveik kasdien šia gatve važinėja į darbą Šiauliuose.

Gyventojų teigimu, trečiadienį Pramonės gatve irgi buvo sunku pravažiuoti, nes pradėjus lyti, asfaltas pasidengė plikledžiu, o gatvė ir apie septintą vakaro buvo dar nepabarstyta, nors lyti ir ledėti pradėjo jau po pietų.

Miesto gatvėms nustatyti prioritetai

Pasak Kuršėnų miesto seniūno pavaduotojos Giedrės Karkalienės, Pramonės gatvę valo ir prižiūri UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“.

„Dėl šios gatvės tvarkymo žiemą sulaukiama nemažai nusiskundimų. Ji nepatenka į prioritetinių gatvių, kurios valomos ir tvarkomos pirmiausia, sąrašą“, – aiškino pavaduotoja.

Pasak jos, pirmiausia mieste valomos ir barstomos tos gatvės, kuriomis važiuoja visuomeninis transportas, didesnis pėsčiųjų judėjimas, didesni mokinių srautai.

„Miestą kerta magistralinis kelias „Šiauliai-Palanga“, kurį prižiūri „Šiaulių regiono keliai“, todėl Vilniaus, dalį Pavenčio, Ventos gatvių valo ir barsto jie. Kelininkai, turėdami tokius savo pajėgumus, gali savo prižiūrimas gatves nuvalyti ir pabarstyti po kiekvieno snygio ar net penktą-šeštą ryto, o mes tokių galimybių neturime, nes komunalininkai darbą pradeda prieš septynias ryto. Su jais sudarytose sutartyse yra numatyta iki kurios valandos turi būti pabarstomos ar nuvalomos gatvės“, – sakė ji.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts