Pradėta būsimo bibliotekos pastato rekonstrukcija

Kuršėniškiai jau pastebėjo, kad daugiau nei prieš mėnesį ėmė keistis buvusios universalinės parduotuvės, o vėliau – Jaunimo centro pastatas. Pradėtas įgyvendinti projektas, kuriuo pastatas Vytauto gatvėje, taptų Savivaldybės viešąja biblioteka.

 

Prasidėjo darbai

Nors darbai prasidėjo tik daugiau nei prieš mėnesį, tačiau pokyčiai jau matyti. Statybininkai jau nuardė stogą ir vietoj buvusios mansardos pradėjo statyti trečiąjį aukštą. Pradėtas tvarkyti ir pastato vidus – išardytos kai kurios vėliau pastatytos pertvaros.

Pasak Turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Sigito Getnerio, darbai nusikėlė į rudenį, nes darbų viešojo pirkimo rezultatai buvo apskųsti teisme. Teismus priėmus sprendimą ir atmetus skundą, konkurso nugalėtoju buvo pripažinta mažiausią kainą pasiūliusi UAB „Telšių meistras“.

„Šiemet planuojama atlikti darbų už 260 tūkstančių eurų, o viso projekto vertė 1,2 milijono eurų. Dar kiek daugiau nei 200 tūkstančių eurų reikėtų bibliotekos įrangai, baldams įsigyti. Pinigų šiais metais skirta iš rajono biudžeto, o kitais metais lėšų planuojama gauti iš Vyriausybės investicijų programos (VIP)“, – sakė vyriausiasis specialistas.

Anot jo, gavus VIP lėšų, darbus planuojama baigti iki kitų metų pabaigos, o jei šių lėšų gauti nepavyktų, Savivaldybė skirtų panašią sumą kaip ir šiemet, tačiau pastato rekonstrukcijos pabaiga nusikeltų tolyn.

Įsikurs moderni biblioteka

Pastatas bus rekonstruotas, pristatant vieną aukštą, kad viena pastato dalis būtų trijų aukštų, o kita – dviejų. Rūsyje bus įrengta knygų fondo saugykla, archyvas, konferencijų salė. Bus įrengta ir parodų salė. Bus suformuotos dvi terasos ant stogo. Viena jų – skirta kameriniams renginiams, kita – kaip apžvalgos aikštelė, nes pastatas stovi ant kalno ir iš čia atsiveria graži Ventos upės slėnio panorama, o statinio atsiradimas tinkamoje vietoje papuoš Kuršėnus.

Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems. Tam bus skirtas liftas. Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta šalia esančioje Gedimino gatvėje. Rekonstruotas pastatas bus L formos, todėl vidiniame kiemelyje žadama suformuoti amfiteatrą, skirtą įvairiems renginiams.

Įrengta biblioteka atitiks šiuolaikinės bibliotekos standartus, nes šiais laikais tai nebėra tik ta vieta, kur ateinama knygų pasiimti. Jos paskirtis daug platesnė – čia žmonės ateina po darbo, skaito knygas, bendrauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose, rašo mokslinius darbus, naudojasi šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis.

Būtent tokia biblioteka – skirta visiems ir tapsianti traukos centru ir atsiras Kuršėnuose.

Dovanojo mecenatas

Beveik prieš septynerius metus Kultūros mecenatas, rajono savivaldybės Tarybos narys Ramūnas Karbauskis įteikė netikėtą ir netradicinę dovaną – paskelbė, kad Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai dovanoja buvusios universalinės parduotuvės pastatą. Agrokoncerno savininkas jau ir anksčiau buvo siūlęs Savivaldybei pirkti pastatą už simbolinį litą. Ankstesnioji Tarybos dauguma šiuo siūlymu nesusiviliojo. Dovaną Taryba priėmė ir rengti pastato rekonstrukcijos projektą pradėjo tik po to, kai jos daugumą po praėjusių rinkimų suformavo „valstiečiai“.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts