Pinigai bus išmokėti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai surinkus duomenis apie socialinių paslaugų srities darbuotojams pritaikytus koeficientus, kuriais remiantis apskaičiuojama pastovioji atlyginimo dalis,  paaiškėjo, kad tinkamai darbo užmokestis apskaičiuojamas tik 27-iose iš visų 60 savivaldybių.

Skaičiavo netinkamai

Paaiškėjo, kad mūsų rajono savivaldybė patenka tarp tų 33-ejų savivaldybių, kuriose darbo užmokestis socialiniams darbuotojams buvo skaičiuojamas netinkamai – buvo pritaikytas ne tas koeficientas.

Šiaulių rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro praėjusių metų ataskaitoje nurodoma apie Centro teikiamas bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas, dienos socialinės globos ir slaugos paslaugas gyventojams. Ataskaitoje nemažai dėmesio skiriama Centro įgyvendinamiems projektams, kalbama apie padidėjusį darbuotojų skaičių, sparčiai didėjančias darbų apimtis, trūkstamus žmogiškuosius ir finansinius išteklius, gerinamas darbuotojų darbo sąlygas, galimybes kelti kvalifikaciją. Tačiau nė žodžio neužsimenama apie darbuotojų darbo užmokestį.

Savivaldybės tinklalapyje pateikiamoje Centro ataskaitoje nė žodžiu neužsimenama apie darbuotojų atlyginimus, nenurodomi nei darbuotojų atlyginimų vidurkiai, net ir direktoriaus atlyginimas nurodomas be jokių duomenų. Visa tai daroma vadovaujantis visagaliu duomenų apsaugos įstatymu, nors rajono savivaldybės įmonės ir įstaigos yra išlaikomos iš visų rajono mokesčių mokėtojų kišenės.

Direktorei teko aiškintis Taryboje

„Kuršėnų krašto žinios“ paaiškinimo, kodėl socialiniams darbuotojams buvo pritaikyti kiti koeficientai, negu numatyta pagal įstatymą, kreipėsi į rajono Savivaldybę.

Rajono mero padėjėja Rita Žadeikytė aiškino, jog administracija aiškinasi situaciją ir kai paaiškės, informuos redakciją. Jos žodžiais, klaida galėjo būti padaryta kai dirbo laikinasis įstaigos vadovas.

Rajono Tarybos posėdyje valdantiesiems taip pat nepavyko išvengti klausimo dėl socialinių darbuotojų darbo užmokesčio skaičiavimo.

Socialinių paslaugų centro direktorė Danguolė Kraskauskienė pripažino, jog informacija, pateikta ministerijos, yra tikra.

„Aš tik pernai, rugsėjo viduryje, pradėjau dirbti įstaigos vadove, todėl nespėjau sužiūrėti, nes iki lapkričio pabaigos reikėjo pateikti būsimo biudžeto skaičiavimus, o gruodžio pradžioje išėjo ministro įsakymas dėl koeficientų. Iki tikslaus skaičiavimo trūksta tik vienos dešimtosios koeficiento“, – Tarybos nariams aiškino direktorė.

Bus išmokėti

Rajono administracijos direktorės pavaduotoja Regina Rupšienė sakė, kad keturiolikai darbuotojų šiemet buvo pritaikytas mažesnis koeficientas, negu numatytas ministerijos.

„Šiais metais darbuotojams, kuriems buvo pritaikytas mažesnis koeficientas, neišmokėta 576 eurai arba kiek daugiau nei po 41 eurą kiekvienam. Tai nėra dideli pinigai, tačiau žmonės turi gauti tiek, kiek numatyta. Jau artimiausiu metu pinigai bus išmokėti visiems 14-kai darbuotojų. Pernai atlyginimai buvo skaičiuojami tinkamai“, – garantavo administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts