Patvirtinti pirmieji susirgimai koronavirusu rajone

Koronavirusas pasiekė ir mūsų rajoną. Antradienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje patvirtinta, kad rajone koronavirusu serga du žmonės. Vakar paaiškėjo apie dar du sergančius asmenis.

Diagnozuoti keturi susirgimai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Savivaldybę oficialiai informavo, kad rajone yra sergančiųjų koronavirusu.

Pirmasis atvejis patvirtintas kovo 23 dieną. Kaip oficialiai skelbiama NVSC svetainėje susirgęs asmuo (moteris) gyvena ir studijuoja Londone (Anglija). Kovo 19 dieną jai pasireiškė klinikiniai Ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) simptomai. Buvo turėtas turėtas kontaktas su tikėtinu COVID-19 atveju. Kovo 21 dieną lėktuvo reisu  Londonas-Kaunas (reisas FR3466, sėdėjimo vieta 17A) grįžo į Lietuvą, nuosavu automobiliu parvyko į namus Šiaulių rajone. Pablogėjus sveikatai, buvo iškviesta Greitoji medicinos pagalba. Moteris buvo išvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Atlikus tyrimus dėl koronaviruso, rezultatas buvo teigiamas.

Antrasis atvejis buvo diagnozuotas kovo 30 dieną. Koronavirusu susirgo moteris grįžusi iš Gruzijos. Ji serga lengva forma. Susirgimas jai buvo nustatytas mobiliame koronaviruso patikros punkte

Dar du atvejai mobiliame koronaviruso patikros punkte buvo diagnozuoti balandžio 1-ąją. Vienas iš atvejų – atvežtinis. Susirgo taip pat moteris parvykusi iš Londono. Kitas atvejis – užsikrėtė Lietuvoje. Nepatvirtintais redakcijos šaltinių duomenimis, moteris dalyvavo pobūvyje, kuriame buvo užsikrėtęs asmuo. NVSC ketvirtadienį patvirtino, kad Kuršėnų mieste sergančiųjų koronavirusu nėra.

Situacija valdoma

Pasak Ekstremalių situacijų operacijų koordinatorės Reginos Rupšienės, situacija rajone yra valdoma.

„Savivaldybės turima informacija, trečiadienio ryte saviizoliacijoje buvo 31 asmuo. Devyni žmonės saviizoliavosi namuose, o 22 – savivaldybės paskirtose patalpose. Kol kas didelių incidentų su saviizoliacijoje esančiais rajono gyventojais nebuvo, išskyrus vieną vyriškį, kuris po kelių valandų saviizoliacijos išėjo į netoliese esančią parduotuvę cigarečių. Namuose saviizoliacijoje esančius gyventojus kontroliuoja seniūnijos, nes seniūnams yra duoti žmonių telefonai. Bet kuriuo metu seniūnas gali paskambinti gyventojui ir jį patikrinti. Bent jau per langą“, – sakė R. Rupšienė.

Tarybos posėdyje ji patvirtino, jog saviizoliacijoje namuose yra ir Kuršėnų miesto gyventojų.

Sergamumas auga

Sergamumas Lietuvoje ir toliau didėja. Ketvirtadienio ryte Lietuvoje patvirtinti 649 ligos atvejai.  Per trečiadienį ištirti 2444 ėminiai. Nustatyti 68 nauji ligos atvejai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 15635 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius per savaitę išaugo iki 8. Pasveikusiųjų – 7. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros centras ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu 1808, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts