Tarybos nariai susipažino su pavojingų atliekų
tvarkymo įmonės veikla.
Rajono savivaldybės Tarybos nariai Ada Grakauskienė, Ilona Baristienė, Alfredas Jonuška, Rolandas Samuila, Algis Mačiulis, Rymantas Norkus, Ingrida Volosova, rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė lankėsi pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje UAB „Toksika“ valstybinės reikšmės objektuose – pavojingų atliekų deginimo įrenginyje ir pavojingų atliekų sąvartyne, kurie veikia Šiaulių kaimiškojoje seniūnijoje, Jurgeliškių kaime.
Rajono savivaldybės delegacijai bendrovės „Toksika“ veiklą, taip pat veiklos rezultatus už 2018 metus bei probleminius klausimus pristatė Arūnas Dirvinskas, „Toksika“ generalinis direktorius, Dangirutis Janušas, „Toksika“ valdybos pirmininkas, Lukas Andronavičius, „Toksika“ komercijos direktorius bei UAB „Toksika“ Šiaulių filialo direktorius Bronislovas Skarbalius.
Pirmiausia rajono savivaldybės atstovai buvo palydėti į atliekų tyrimų laboratoriją, kurioje yra atliekamos kietų, skystų ir pastos pavidalo pavojingųjų atliekų, vandens, nuotekų, grunto, dumblo, pelenų ir šlakų tyrimų analizes. UAB „Toksika“ specialistai pasakojo, kad atvežtų atliekų tyrimus būtina atlikti, nes atliekant tyrimus yra nustatomos atliekos degimo savybės, sunkiųjų metalų kiekis atliekoje, galimybė atlieką šalinti pavojingųjų atliekų sąvartyne – taip parenkamas tinkamiausias atliekų tvarkymo būdas, atitinkantis žiedinės ekonomikos principus.
Atliekų tyrimų laboratorijoje Šiaulių rajono savivaldybės atstovai uždavinėjo klausimus apie laboratorijoje atliekamų tyrimų patikimumą. „Toksika“ atstovai tikino, kad tyrimų rezultatų suklastoti neįmanoma, bet to, įmonė laikosi aukštų standartų.
Savivaldybės atstovai buvo palydėti į bendrovės teritoriją, kur sužinojo apie pavojingų atliekų sąvartyną, kurio tik viena iš keturių sekcijų yra pildoma, o metinis įmonės pavojingų atliekų sąvartyno pajėgumas yra 8000 tonų, tačiau šio rodiklio nepasiekiama. Taip pat savivaldybės atstovams buvo parodytas deginimo įrenginys, papasakota apie jo veikimo principus. Taip pat rajono Tarybos nariai domėjosi dūmų išmetimo kaminu, tai, kad kiekvienas žmogus gali stebėti grafikus, kuriais visuomenė yra informuojama apie išmetamų dūmų sudėtį. Komentuodami nubraižytus grafikus „Toksika“ atstovai teigė, kad stengiasi dirbti taip, kad iki ribinių leidžiamų užterštumo normų liktų gerokas rezervas.
„Toksika“ atstovai akcentavo, kad didžiausiame įmonės padalinyje prie Šiaulių dirba apie 40 darbuotojų, darbuotojų kaitos nėra. „Toksika“ atstovai informavo, kad 2018 metais bendrovė jau dirbo pelningai.
Apsilankymo bendrovėje pabaigoje Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis atsakė į žurnalistų klausimus. „Viena vertus, rajone turime technologiškai modernią bendrovę, tačiau, kita vertus, – jos veiklos procesas yra potencialiai pavojingas, technologinis procesai sudėtingi, todėl ši bendrovė ir yra verta ypatingo dėmesio. Įspūdis geras, technologinis procesas gerai organizuotas, laikomasi saugos reikalavimų“, – apsilankymo pabaigoje žurnalistams teigė Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.
Direktorius atkreipė dėmesį, kad teršalų išmetimo duomenys yra automatiškai nustatomi, darbuotojai negali kištis į jų rodiklius, o duomenys apie teršalus yra skelbiami viešai ir gyventojai gali nuolatos susipažinti su teršalų emisijų duomenimis, palyginti su leistinomis normomis.
Parvykstant iš apsilankymo UAB „Toksika“, Tarybos nariai stabtelėjo įvertinti kelio, kuris veda į „Toksika“, būklę. Jau anksčiau rajono Savivaldybė pranešė, kad šio kelio, kuriuo naudojasi atliekų į „Toksiką“ ir Aukštrakių sąvartyną vežėjai, taip pat Šiaulių miesto savivaldybės įmonė „Šiaulių vandenys“, remontui Vyriausybė yra skyrusi daugiau, nei 0,5 milijono eurų.
Rajono Savivaldybės inf.