Pasirūpinkite gėlynais ir kambarinėmis gėlėmis

Kovas – pavasario pradžia, saulė kiekvieną rytą mus anksčiau prižadina, vis aukščiau pakyla, ilgėja dienos. Pražysta pirmieji žiedai: eleborai, snieguolės, krokai. Todėl atsiranda darbų ir gėlynuose.

Rūpestis gėlėmis

Pažiūrėkite ar šalčiai neiškilnojo augalų: daugiamečių ir svogūninių gėlių, vėliau rudenį pasodintų dekoratyvinių krūmelių. Taip atsitikus, apspauskite apie juos žemę, pamulčiuokite durpėmis

Kovo mėnesį žydi patalpoje pražydintos svogūninės gėlės. Peržydėjusį žiedą su stiebu atsargiai nuskinkite taip, kad nepažeistumėme lapų.

Vazonėliuose ar dėžutėse nužydėjusias tulpes, hiacintus, narcizus laistykite ir toliau, kad ilgiau būtų žali jų lapai. Žydėjimo metu svogūnėliai labai nusilpo. Maisto medžiagomis dabar juos aprūpins lapai, todėl jiems reikia dar pakankamai vandens.

Jei turite per žiemą vėsiai išlaikytų (pamirštų pasodinti ar žiemą įsigytų) tulpių, narcizų ar hiacintų svogūnėlių, dabar juos dar galite pasodinti į lysvę ar gėlyną. Sodindami svogūno stipriai nespauskite į žemę, kad nepažeistumėte besiformuojančių šaknelių ir stiebelio. Užaugę augalėliai bus žemesni, ne tokie vešlūs, kaip pasodinti iš rudens, tačiau tikrai pražys kvapniais, šiek tiek smulkesniais žiedais.

Patikrinkite rožes, raganes, o tam, kad vanduo ilgai neužsistovėtų, padarykite griovelius vandeniui nuleisti.

Apkarpykite gyvatvores

Nukarpykite ligustrų, paprastojo skroblo, gudobelės gyvatvores. Dabar pats laikas genėti senus mahonijų krūmus. Po šaltos žiemos šakelių viršūnės apšąla, nuruduoja lapai. Trumpinkite taip, kad visos šakutės būtų pusantro sprindžio ilgio. Taip patrumpintas krūmas pirmais metais nekraus žiedų ir nesubrandins vaisių, bet bus gražios formos, o pražys sekančiais metais.

Jei auginate skiepytų alyvų krūmus, be atodairos šalinkite visas iš žemės išaugusias atžalas. Jų negalima naudoti dauginimui, nes jos yra išaugusios iš laukinio poskiepio.

Jei nepatrumpinote rudenį pasodintų dekoratyvinių augalų tada, juos vėliausiai galite nugenėti kovo mėnesio pabaigoje. Silpnai augančių veislių ar rūšių šakas trumpinkite 2/3, stipriau augančių – ½. Nykštukinių medžių ir krūmų, taip pat, spygliuočių genėti nereikia.

Dėmesio reikalauja ir rožės

Sumažinkite rožių priedangas. Gražią saulėtą dieną (paskutinę kovo dekadą) nudenkite nuo krūminių rožių eglišakes, nukaskite žemių ar durpių kaupus, saugančius augalus nuo šalčių. Kraikinių durpių dangą papurenkite, nuimkite po truputį, dalį jų paliekant mulčui.

Vakarop eglišakėmis rožes pridenkite, nes dar šalta naktimis bei kartais dienomis. Jei dar laikosi pašalas, kaupo nenukaskite, nes galite pažeisti ūglius. Jei dangos nestoros, praleidžia orą (eglišakės), jas nuimsite tik visai orui atšilus, kai jaunų gležnų ūglių ar besprogstančių pumpurų jau nepažeis stipresni šalčiai. Kad saulė jų nenudegintų, augalus nudenkite apsiniaukusią dieną, o lietingą – dar geriau. Nuo prilenktų prie žemės kamieninių rožių, kovo pabaigoje nukaskite žemės kaupus. Tačiau rožes dar palikite gulsčias. Šias rožes pakelsite prieš pumpurų vegetaciją.

Pavėlavus – nulūžta pumpurai

Laikas sėti šiltnamyje: žioveinius, balzaminines spriges, pajūrinę lobulariją, gvaizdūnes, celiozijas, ratlius, leukonijas, gacanijas, godecijas, pajūrinę žilę, šalavijus. Jų sėklas sėkime į durpių substratą gėlių sėjai. Vasario mėnesį ar kovo pradžioje pasėtas gėles jau galime išpikuoti į daigyklas (kasetes) su durpiniu substratu.

Pats laikas dauginti auginiais: surfinijas, pelargonijas, verbenas, diascijas, torenijas, fuksijas, lantanas, cimbžiedes, šlamučius ir kt. Juos pjaukite su 2-3 poromis lapelių, susodinkite į daigyklas su durpiniu substratu ir pastatykite nesaulėtoje vietoje.

Kovo mėnesį pasirodžius begonijų ir gloksinijų daigams, galima gumbus dalinti ir taip pasidauginti augalų. Gumbus supjaustykite taip, kad kiekviena dalis turėtų po ūglį ir dalį šaknų. Pjūvių vietas apibarstykite sutrinta medžio anglimi. Sodinama į lengvą žemę, 1 cm gyliu.

SKAITYTOJŲ PAGEIDAVIMU  

2020 metų sėjos kalendorius kovo mėnesiui

Lapinės petražolės                                  –

Šakninės petražolės                             13-17

Krapai, kalendros, pankoliai                                 4-7, 11, 31                                  

Morkos, pastarnokai                                             13–17                   

Žirniai, pupelės                                                         –  

Rozmarinai, bazilikai, mairūnai               6, 7              

Špinatai, salotos, lapiniai burokėliai        1–3, 29, 30  

Salierai                                                        2, 3, 25, 26, 29, 30         

Porai                                                                        1, 4–7, 31           

Saulėgrąžos                                                 6–10         

Česnakai                                                      15–19       

Laiškiniai svogūnai                                     1

Ropiniai svogūnai                                       15–19       

Ridikai, ridikėliai                                                  13–19                   

Pomidorai                                                    6, 7           

Ropės, grieščiai                                           13–17       

Burokai                                                       13–17, 25, 26                 

Moliūgai, patisonai, baklažanai                 6, 7             

Agurkai                                                 –

Bulvės, topinambai                                               13–19                   

Paprikos                                                       6, 7

Smidrai, kopūstai (ir žiediniai)                16, 17          

Braškės, sodo žemuogės                          15–17          

Sėjamosios gėlės                                                   6, 7, 11

Svogūninės gėlės                                                  15–17                   

Vijoklinės gėlės                                              –            

Pagal spaudą

Asociatyvios nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts