Pavenčių mokykloje – daugiafunkciame centre įkurtas įspūdingas informacinių technologijų centras

Į Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcio centre įkurtą itin modernų, patrauklų, inovatyvų Informacinių technologijų centrą vis daugėja norinčių atvykti iš daugelio šalies rajonų ir pamatyti savo akimis, koks gali būti inovatyvus mokymo procesas. Dėl pandemijos ekskursijos šiuo metu nevyksta, tačiau Lietuvos ugdymo įstaigų susidomėjimas šia unikalia Šiaulių rajono mokykla ir mokykloje įgyvendintu brangiu ir vertingu ES investiciniu projektu „Mokyklos- daugiafunkcio centro modernizavimas“ – neslūgsta.

Vienas pirmųjų pradėjusiame veikti Informacinių technologijų centre dar spalio pradžioje apsilankęs Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras džiaugėsi Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės Janinos Banienės ir kolektyvo susitelkimu, išradingumu ir pavyzdiniu proveržiu informacines technologijas taikant mokymo, neformaliojo ugdymo procese.„Akmens amžius jau baigėsi“, – juokėsi mokyklos direktorė Janina Banienė, lydėdama rajono vadovą po naujai įrengtas erdves.

Projektas „Mokyklos- daugiafunkcio centro modernizavimas“ vyko dvejus metus. Projekto vertė: 368 540 eurų, finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo bei Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Projekto įgyvendinimo metu atliktas Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro buvusių laisvų vidaus patalpų remontas ir sukurtos funkcionalios, lengvai pertvarkomos ir pritaikomos skirtingiems neformalaus ugdymo grupių veiklos poreikiams erdves bei sutvarkytos erdvės aprūpintos baldais ir įranga, skirtomis naujoms vaikų neformaliojo ugdymo švietimo veikloms organizuoti. Informacinių technologijų centre yra įkurti devyni kabinetai, kurie ne tik šiuolaikiškai suremontuoti, apstatyti moderniais, ergonomiškais baldais, bet ir suskirstyti pagal temas, veiklų pobūdį bei įvairią išmaniųjų technologijų įrangą. Įkurta nemažai originalių erdvių – 3D technologijų zona, patirtinio, eksperimentinio ugdymo zona, kūrybinio-komandinio darbo patalpos, tyrimų, verslo idėjų kūrimo laboratorija, fotografijos studija, “Žaliojo kodo” zona, “Gudragalvių” zona, visuomeninio gyvenimo laboratorija, išmanioji kūrybos laboratorija bei garso, video ir animacijos laboratorija, informacinių technologijų, kūrybinės veiklos zona, visuomeninio gyvenimo laboratorija, robotikos zona bei kalbų ir žiniasklaidos laboratorija.

Išsiplėtė ir veiklų pobūdis – mokinių dėmesį traukia veiklos susijusios su žiniasklaidos analize, fotografavimu, robotų bei skraidyklių panaudojimu.
„Man labai patinka, kad vaikai pertraukų metu nebesėdi ant palangių, o susiburia į jiems sukurtas jaukias erdves su minkštasuoliais. Vaikams čia labai malonu“, — pasakojo direktorė Janina Banienė, rodydama jaukias laisvalaikio zonas mokiniams.

Direktorė Janina Banienė pirmiausiai palydi pas daugelio idėjų bendramintę, inovatyviai dirbančią pedagogę, anglų kabos mokytoją ekspertę Staselę Riškienę, kuri be kitų svarbių pedagoginių titulų ir apdovanojimų yra pelniusi ir Lietuvos metų mokytojo nominaciją, taip pat yra tapusi ir Šiaulių rajono Metų mokytoja.

Staselė Riškienė, su mokiniais pamokose jau nemažai metų naudojanti išmaniąsias technologijos, pademonstravo, kokias galimybes suteikia išmaniosios technologijos, atsiradusios mokykloje įkūrus Informacinių technologijų centrą – kaip mokinys pamokos metu gali keliauti po įvairias šalis, kurti savo pamokos temą, aplinką ir istoriją. Kabinetuose yra pamokų ir kūrybinės erdvės, kad mokiniai galėtų dirbti grupelėmis ir gautų įvairiapusį išsilavinimą.

„Mūsų mokykloje iš tiesų yra sutelkta viskas, kas geriausio šiuo metu egzistuoja švietimo sistemoje išmaniųjų technologijų srityje. Šalies mokyklų mokytojai iš tiesų labai vertina, kad gali pas mus pamatyti, visas naujoves, gauti metodinę pagalbą, išbandyti naujausias mokymo technologijas. Kuo turime – tuo dalijamės“, – sakė pedagogė Staselė Riškienė.

Staselė Riškienė, pasak mokyklos direktorės Janinos Banienės, buvo pagrindinė konsultantė vykdant šį svarbų mokyklos modernizavimo projektą, kokia įranga gali būti tinkama Informacinių technologijų centrui, kaip ją galima panaudoti mokymo procese, ieškoti informacijos apie tai, kokios naujausios programos, kaip jos veikia.

Informacinių technologijų mokytojas Paulius Paulauskas su mokiniais, kurie noriai lieka mokykloje ir išbando įvairiausias technologijas, pademonstravo, kaip valdo robotus, dirba prie klasės lentų, kurios iš esmės yra modernūs liečiami televizoriai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasidžiaugė puikia investuotomis lėšomis į augančią jaunąją kartą.

„Labai nustebino tokia koncentracija informacinių technologijų koncentracija mokykloje, labai džiaugiamės, kad mokykla įgyvendino savo svajones, ir rajone atsirado tokio lygio mokyklą, kuri jau gali tapti puikiu pavyzdžiu visoms Lietuvos mokykloms. Tikimės, kad čia daug mokyklų, mokytojų pasisems labai geros patirties, kaip šiuolaikiškai, moderniai dirbti ne tik sutvarkant mokyklos erdves, bet ir naudojant mokymo, lavinimo procese tiek išmaniųjų technologijų. Smagu matyti, kad vaikai neskuba po pamokų namo“, — sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

„Esame labai dėkingi Šiaulių rajono savivaldybės darbuotojams, kurie mokyklai padėjo įgyvendinti šį projektą atlikdami viešuosius pirkimus, padėdami sudaryti aprašymus, rengdami ir vykdydami projektą bei atlikdami daugybę kitų svarbių darbų. Labai dėkinga visam mokyklos kolektyvui, kurie dirbo negailėdami savo jėgų, laiko, nes nori, kad Pavenčių mokykla – daugiafunkcis centras būtų moderni, įdomi ir kūrybiška mokykla“, – sakė mokyklos direktorė Janina Banienė.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts