Patys brangiausi vyriški laikrodžiai pasaulyje

Kiek, jūsų manymu turėtų kainuoti geras laikrodis? Dvidešimt, du šimtus, tūkstantį ar tris tūkstančius eurų? Galbūt penkiasdešimt ar du šimtus tūkstančių? Na, štai gamintojo Richard Mille vienetinių, rankų darbo laikrodžių kainos nesunkiai pasiekia ir kelis šimtus tūkstančių dolerių ar eurų, bet šiame sąraše pateiksime tokius brangius laikrodžius, kad jie labai lengvai perspjaus beveik bet ką. Kai kurie iš šiame sąraše esančių laikrodžių yra brangesni nei didžiausia vila Beverli Hilse ar penthouse tipo milžiniški apartamentai Manhetene. Ypatingai išskirtiniai, vienetiniai ir dažniausiai publikos labai bjauriais vadinami laikrodžiai įkainojam milijonais dolerių. Jų pirkėjai – patys sėkmingiausi planetos žmonės. Tačiau užteks kalbėti apie kažką kitą, dabar skirkime dėmesį septyniems, patiems brangiausiems vyriškiems laikrodžiams planetoje.

7 vieta – Jacob & Co. „Billionaire Watch“ – 16,19 mln. eurų

Išvertus į lietuvių kalbą šio laikrodžio pavadinimą gauname „Milijardieriaus laikrodis“. Pavadinimas kalba pats už save ir nusako, į kokį pirkėją jis yra orientuotas bei koks gamintojas yra amerikiečių deimantų dizainerio 1986m. Niujorke įkurta kompanija Jacob & Co..

Šis gamintojas greitai išpopuliarėjo, mat J.Arabo (įkūrėjas) traukė išskirtinius klientus. Pirmoji garsi žuvelė – reperis Notorious B.I.G., o vėliau sekė ir visa Niujorko grietinėlė, milijonieriai ir milijardieriai. 

Pats „Billionaire watch“ – deimantais išdabintas laikrodis kainuoja 18 milijonų dolerių. Tokį pat įsigijo boksininkas F.Mayweather, po to, kai kovoje įveikė C.McGregorą ir susižėrė 100 milijonų. Nors deimantai laikomi moterų geriausiais draugais, bet šį vyrišką laikrodį dengia net 260 smaragdais apdirbtų deimantų, o dizaino įkvėpimo šaltinis yra gan keistas – skeletai. 

6 vieta – Patek Philippe „Henry Graves Supercomplication“ – 21,58 mln. eurų

Dar vienas laikrodis, kurio pavadinimas puikiai atspindi patį produktą. Superkomplikacija buvo žymaus XXa. pradžios amerikiečių bankininko Henry Graves (irgi minimas pavadinime) sumąstytas projektas. Šis kišeninis laikrodis yra pagamintas dar 1933m.. Jo atsiradimo istorija yra labai įdomi.

H.Graves ir tuomet labai galingo automobilių gamybos koncerno iš JAV vadovas J.W.Pakcard‘as buvo patys garsiausi ir turtingiausi laikrodžių kolekcininkai pasaulyje. Packard‘as savo kolekciją papildė Marijos Antuanetės meilužio užsakytu ir kone keturiasdešimt metų gamintu „Grande Complication“ (bus paminėtas sąraše) kišeniniu laikrodžiu. Abu vyrai varžėsi ne tik pirkiniais, tačiau ir įspūdingų laikrodžių užsakymais. 

H.Graves‘as nenorėjo nusileisti automobilių gamintojui ir už ~15 tūkstančių JAV dolerių, 1925m. užsakė, kad vienas geriausių laikrodžių gamintojų – Patek Philippe, pagamintų dar sudėtingesnį, dar įdomesnį kišeninį laikrodį. Po trijų metų dizaino darbų ir penkių metų gamybos gimė „Henry Graves Supercomplication“, kuris buvo pačiu komplikuočiausiu laikrodžiu planetoje ilgiau nei pusę šimtmečio. Net dvidešimt keturios skirtingos funkcijos žavėjo visus kolekcininkus bei laikrodžių mylėtojus. 2014 metais Ženevoje aukcione jis buvo parduotas už 24 milijonus JAV dolerių. 

Įdomus faktas, kad praėjus 56 metams po Supercomplication pagaminimo, tas pats Patek Philippe išleido naują laikrodį, kuris nukarūnavo Supercomplication kaip pats komplikuočiausias planetos laikrodis, nors senasis amerikiečių bankininko užsakytas modelis visada išliks sudėtingiausiu gaminiu, pagamintu be kompiuterių pagalbos.  

5 vieta – Chopard „201-Carat Watch“ – 22.48 mln. eurų

Už tokią pat sumą buvo pastatyta 10 tūkstančių žiūrovų talpinanti Siemens Arena Vilniuje. 

Chopard, kaip ir įprasta šiam sąrašui – šveicarų gamintojas, besispecializuojantis prabangių laikrodžių, juvelyrikos bei aksesuarų gamyboje. Prekės ženklas įkurtas dar XIXa. viduryje ir nuo to laiko gamina itin išskirtinius, be galo prabangius gaminius. 

„201-Carat Watch“ arba 201 karato laikrodis yra daugiau panašus į blizgutį, o ne įprastą laikrodį. Apginkluotas milžiniškais brangakmeniais – 15 karatų rožiniu deimantu, vertu pačios „Rožinės panteros“, 12 karatų mėlynuoju ir 11 karatų baltuoju deimantu, o taip pat ir šimtais kitų, aukščiausios prabos gelsvųjų bei baltųjų deimantų (163 karatai iš viso), šis Chopard gaminys tikrai atkreipia dėmesį, net per kompiuterio ar telefono ekraną.

4 vieta – Jaeger-LeCoultre „Joaillerie 101 Manchette“ – 23,38 mln. eurų

Tai yra vienas keisčiausiai ir įdomiausiai atrodančių laikrodžių pasaulyje. Pats gamintojas Jaeger-LeCoultre yra inovatorius bei kone legenda laikrodžių industrijoje. Kai kurias dalis, šis, dar 1833m. įkurtas gamintojas paruošė ir 6-oje sąrašo vietoje esančiam „Grand Complication“ laikrodžiui. Jaeger-LeCoultre pagamino ir Atmos laikrodį, kuris yra beveik amžinas. 

Joaillerie 101 Manchette iš toli primena apyrankę, mat labiau ir yra deimantinė apyrankė nei laikrodis. Pats laikrodžio mechanizmas čia tėra kelių centimetrų dydžio ir iš toli jo net nesimato. Paradoksas, kad laikrodis kainuoja 26 milijonus dolerių, o tėra poros centimetrų dydžio. 

Visą apyrankę puošia 576 deimantai bei safyrinis ciferblatas. Vieno tokio laikrodžio savininkė yra Karalienė Elžbieta II, kurios 60-metį valdžioje ir mini šis modelis. Už 26 milijonus dolerių galite įsigyti ir savąjį egzempliorių.

3 vieta – Breguet „Grande Complication Marie-Antoinette“ – 26,98 mln. eurų

Pamenate šeštoje vietoje esantį „Henry Graves Supercomplication“? Tai tas laikrodis buvo įkvėptas būtent šio. Jį sukūrė Prūsijoje gimęs šveicarų laikrodininkas Abraham-Louis Breguet, o darbus baigė jo sūnus. Jo gamybą užsakė švedų grafas, manomas Marijos Antuanetės meilužis ir atviras gerbėjas – Hans Axel von Fersen. 

Laikrodžio A-L. Breguet nespėjo pabaigti ir po keturiasdešimt vienerių metų triūso, visgi, numirė. Projektą pabaigė tėvo amatą perėmęs sūnus. Šis kišeninis laikrodis, deja, nepakliuvo į Marijos Antuanetės rankas, nes pastaroji žuvo dar gerokai iki darbų pabaigos. Tik XIXa. pabaigoje, praėjus lygiai šešiasdešimčiai metų po 1827-ųjų, kada ir buvo sukurtas laikrodis, jį įsigijo pirmasis savininkas. 

Pats laikrodis – tikrų tikriausias meno kūrinys, kuriame buvo sudėtos visos tuo metu egzistavusios funkcijos. Kadangi tuo metu laikrodžiai internetu tikrai nebuvo pardavinėjami, auksu dengtas laikrodis išlaiko ypatingą šarmą bei žavesį.

Įdomus faktas – šį laikrodį 1983m. buvo nugvelbę vagys, tačiau 2007m. jis grįžo į teisėtus namus.

2 vieta – Graff Diamonds „The Fascination“ – 35,97 mln. eurų

Tai Londone įkurtos Graff juvelyrikos bendrovės, vienas iš šedevrų. 

Deimantais apkarstytas „The Fascination“ gali didžiuotis turėdamas net 152.96 karato baltųjų deimantų, tačiau tai dar ne viskas. Šis britų juvelyrų sukurtas laikrodis gali pasiūlyti tai, ko neturi joks kitas laikrodis pasaulyje ar net šio sąrašo nariai. Nepatikėsite, bet pačiame laikrodžio viduryje yra ir deimantinis žiedas su kriaušės formos 38.13 karato brangakmeniu. 

Kaip sakoma vienoje reklamoje – Dylų dylas… Du už vieno kainą. 

  1. vieta – Graff Diamonds „Hallucination“ – 49,46 mln. eurų

Šioje sąrašo vietoje „Hallucination“ atsidūrė ne veltui. Už jo kainą galima nusipirkti bet kurį kitą sąraše esantį laikrodį ir dar turėtumėte pakankamai pinigų kitiems pirkiniams. Na, o, jeigu turėtumėte tuos 56 milijonus dolerių, kuriuos kainuoja „Hallucination“, galėtumėte įsigyti ir Ferrari 250 GTO (brangiausias automobilis pasaulyje). 

Pats laikrodis tikrai atrodo kaip haliucinacija. Jis ryškus – spalvingas ir kiek hipnotizuojantis. Laikrodžio mechanizmas nėra per daug sudėtingas, tačiau jį puošia aukščiausios klasės deimantai, o šokiruojančių estetinių savybių šiam „tiksinčiam laiko indikatoriui“ netrūksta. Ant platininės apyrankės pritvirtinta 110 karatų, įvairiausių, itin retų atspalvių bei retai sutinkamo apdirbimo deimantų. 

Total
0
Dalinasi
Related Posts