Picerijos padavėjas apgynė ir kolegas, ir klientus

Kai gyvenime susiklosto tokios aplinkybės,  dėl kurių negali įgyvendinti savo svajonės tapti policijos pareigūnu, visada yra galimybė savo pašaukimą realizuoti kasdieniniuose poelgiuose, kuriais žmonės apsaugomi nuo smurto ir kitų prieš jų rimtį ir saugumą nukreiptų veiksmų.

23 metų šiaulietis Tomas Bagdonavičius, sužlugus svajonei įsilieti  į policijos gretas,  šiuo metu dirba „Tilžės“ prekybos centre esančioje picerijoje „Can Can“. Sausio 20-ąją vaikinui teko misija kolegas ir picerijos lankytojus apginti nuo įsisiautėjusio neblaivaus ir neprognozuojamo vyro, kuris į „Can Can“ atėjo su pretenzijomis ir ginkluotas pistoletu.

Pasirodo, tą dieną 49 metų Šiaulių gyventojas paskambino picerijos administratorei ir išreiškė norą užsisakyti picą į namus.  Moteris paprašė jo užsakymą registruoti bendruoju užsakymų priėmimo telefonu. Tačiau po kelių minučių vyras vėl paskambino administratorei su pretenzijomis, kad jis negali užsisakyti picos,  ir pradėjo grasinti sumušiąs picerijos darbuotojus. Šiaulietis savo grasinimų realizuoti netruko. Po dešimties minučių jis, garsiai keikdamasis, jau stovėjo prie baro. Grasindamas visus iššaudyti, vyras reikalavo   nekviesti policijos. Tomas, priėjęs prie jo, bandė  situaciją išspręsti taikiai, tačiau atėjusysis nenusiramino  ir, iš vidinės striukės kišenės išsitraukęs ginklą, jį nukreipė  Tomui į  galvą. Šis nepasimetė – stvėrė už vyro rankos ir ginklą nukreipė į lubas, po to  – į picerijos laukujes duris, kad nebūtų taikomasi į aplink sėdinčius žmones.  Išsigandę lankytojai slėpėsi už kėdžių, barmenės išslinko į virtuvę ir apie incidentą pranešė Bendrajam pagalbos centrui.

Operatyviai į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams veikti nebebuvo ką.  Tomas siautėjusį vyrą jau buvo privertęs ginklą  įsidėti į striukės kišenę. Policininkams liko tik chuliganui uždėti antrankius. Sulaikytasis atsidūrė areštinėje. Jam nustatytas  sunkus (2,53 prom.) girtumas, dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Iš sulaikytojo paimto ginklo – pneumatinio pistoleto BORNER W3000M, laukia konfiskavimas.

Balandžio 2 d. Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas  už tokį drąsų bei pilietišką poelgį padėkojo Tomui Bagdonavičiui ir įteikė jam Angelo sargo statulėlę, kuria pagerbiami   gyventojai už narsą, apsaugant žmones nuo smurto ir nelaimių. Kuo daugiau tokių žmonių, tuo visuomenė bus saugesnė. Viršininkas padrąsino ne vienerius metus policijos rėmėju buvusį Tomą savo svajonės neatsisakyti ir pamėginti įgyvendinti ją dar kartą,  nes policijai tokie  žmonės, kurie turi vidinės drąsos ir realiais darbais rodo savo pilietiškumą, policijai labai reikalingi.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/phsC8c8H2Qc

 

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts