Pašto ženklų ekspozicija

Nuo lapkričio 4 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre galite pamatyti PAŠTO ŽENKLŲ EKSPOZICIJĄ iš Ados Grakauskienės asmeninės kolekcijos. Nors gerbiama Ada pašto ženklų turi keliasdešimt tūkstančių, džiaugiamės, kad galime Jus pakviesti pamatyti nors mažą, bet įspūdingą kolekcijos dalelę.

Kada pradėjote rinkti pašto ženklus? Ar atsimenate savo pirmąjį?

Pašto ženklus rinkti pradėjau 1968 metais, radau, ant knygos Filatelisto palydovas- tai pirmoji man dovanota knyga apie pašto ženklus. Dovanojo pusseserė, mamytės sesės dukra. Tuomet jau mano tėvelis buvo visos giminės paprašęs atsiųsti pasveikinimus su gražiais ženklais ant vokų. Po to jis pamokė kaip ženklus nuimti nuo voko, kaip juos rinkti. Tėvelis jaunystėje rinko ženklus, bet kai 1944 metais jį suėmė, viskas dingo. Pirmasis albumas, kurį turėjau klijuoti ženklus, buvo mano ir tėvelio bendras darbas. Jį pasigaminome iš kartono, įdėjome tarplapius iš sviestinio popieriaus ir susukome varžtais, viena jo nepakeldavau. Labai gaila, kad kraustydamasi jo neišsaugojau, būtų įdomus eksponatas.

Pirmasis pašto ženklas buvo aišku rusiškas, nes tokie laikai. Pavaizduotas pamenu kažkoks įžymus veikėjas, man ta pavardė nieko nesakanti.

Ar turite mėgstamiausią pašto ženklą/ženklus? Galbūt kažkuris yra brangus ne pinigine prasme, bet sukeliantis šiltus prisiminimus ar kažkuo ypatingas?

Pirmieji man įsimintiniausių buvo Jungtinių Amerikos valstijų ženklai. Juos gavau nunešusi toli į kaimą laišką. Mano mamytė dirbo laiškaneše, tai kai tik atkeliaudavo laiškas su gražiu arba užsienietišku pašto ženklu, nešdavau juos žmonėms į namus, o nedėdavau į pašto dėžutę. Tuomet gražiai paprašydavau man atiduoti kampelį voko su ženkleliu. Bėgdavau namo ir greitai merkdavau į vandenį , kad nusiklijuotų ženklas. Vėliau labai daug susirašinėjau ir keisdavausi pašto ženklais su kitais filatelistais.

Ar esate suskaičiavusi kiek pašto ženklų turite savo kolekcijoje?

Pašto ženklų tiksliai negaliu pasakyti kiek, reikėtų suskaičiuoti, apie 40000.Tam reikia skirti laiko, jo dabar trūksta.

Ar turite svajonę susijusią su šiuo hobiu?

Visą laiką galvojau, kad mano kolekciją tęs dukra, tačiau ji visiškai tuo nesidomi. Gal ateityje susidomės kuris nors iš anūkų, jų turiu tris, tad viltis yra. Blogiausiu atveju, kolekciją dovanosiu muziejui. Kuršėnai tuomet turės ne rik kalendorių, bet ir pašto ženklų kolekcijas.

Ar ši ekspozicija- pirmas kartas, kada žmonės galės pamatyti Jūsų kolekcijos dalelę?

Ši didesnė ekspozicija pirmoji, nes eksponuoti pašto ženklus gana sudėtinga. Kai dirbau mokykloje, tai nedideles temines ekspozicijas rengdavau, apie kosmosą, Kalėdoms  ar sporto tema. Ta proga darydavau ir viktorinas.

Kalbino Justina Rutkauskienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts