Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos darbuotojų seminaras

Spalio 31 dieną Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos darbuotojai rinkosi į visuotinį seminarą. Bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė apžvelgė laikmečio aktualijas, pristatydama ir primindama 2023 m. priimtus nutarimus, įsakymus ir tvarkas. Taip pat apžvelgė ir nuo 2024 m. sausio mėn. įsigaliosiančio savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimus, kokie numatomi esminiai pokyčiai ir skaičiavimo metodika. Be to, pasidžiaugta, kad darbuotojų kolektyvą papildė bibliotekininkė projektinei veiklai Lina Vaičiulė.

Seminarą vedė bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas. Direktoriaus pavaduotojas pristatė 2023 m. atliktą „Vartotojų pasitenkinimo paslaugomis tyrimą“, pasidalijo apklausos rezultatais ir įvardijo gaires ateičiai.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Pikturnienė pasveikino gausiai susirinkusius bibliotekos darbuotojus bei palinkėjo nepristigti jėgų, skleidžiant knygų išmintį ir grožį bei išradingumo, pritaikant turimas įvairias interaktyvias priemones skaitytojams pritraukti.

Informacijos ir vadybos skyriaus vyr. metodininkė Joneta Filinskė apžvelgė bibliotekos padalinių veiklos rodiklius ir nurodė atitinkamas sritis, kur reikėtų pasitempti.

Dokumentų ir materialinių išteklių valdymo skyriaus vedėja Neringa Skėrytė pateikė 2022 m. ir 2023 m. metų dokumentų pirkimų palyginimą bei aptarė padalinių nurašymo planų situaciją.

Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jurga Šarauskaitė-Černiauskienė pristatė savo patirtį iš „Erasmus“ mokymų programos „Veiksmingi suaugusiųjų mokymo(si) aplinkos principai“, kurie vyko Lenkijoje.

Aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Asta Urbelienė pristatė ŠRSVB turimų vaizdinio meno (piešinių, fotografijų ir kt.) išteklius, nurodydama jų tematiką, dydį ir galimas parodas.

Aptarnavimo skyriaus vedėja Karolina Kulevičienė skaitė pranešimą tema „Vaikų skaitymą įtakojančios priemonės ir veiklos“, paminėdama pastaraisiais metais bibliotekos vykdytas veiklas, kurios sutraukė gausų būrį jaunųjų skaitytojų, kaip pavyzdį pateikdama tokius renginius kaip „Mažylių rytmetys“, „Atverk duris vasarai“ bei „Kalėdinių sausainių puota“.

Aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Gerda Sadauskaitė susirinkusiuosius supažindino su „ŠRSVB turimomis edukacinėmis priemonėmis, jų apžvalga ir skolinimosi tvarka“.

Dokumentų ir materialinių išteklių valdymo skyriaus IS inžinierius Jonas Bugaila pranešimu „Galimos kibernetinės grėsmės“ dar kartelį atkreipė dėmesį į paskutinių žinomų kibernetinių atakų pavyzdžius bei akcentavo, į ką kreipti dėmesį gavus įtartiną pranešimą ir kokių veiksmų reikėtų imtis.

Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė Asta Gasiūnienė apžvelgė „Reklaminių plakatų rengimo praktiką ir kūrimą su Canva programa bendroje ŠRSVB padalinių platformoje“.

Bubių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė jūra Valuckienė ir Gruzdžių Augustino Griciaus vyresn. bibliotekininkė Liongina Šufinskienė pristatė pranešimą „Komandinė bendrystė MIR mokymuose: nuo teorijos iki praktikos“.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus vyr. metodininkė Paulina Sprindžiukaitė bibliotekos darbuotojams pravedė praktinius mokymus bibliotekos Mokymų centre tema „IKT įrankiai reklaminių pateikčių pristatymui“.

Asta Gasiūnienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė

Nuotraukos autorės

Total
0
Dalinasi
Related Posts