Pasodinti medeliai džiugins rajono gyventojus  

Ruduo pats tinkamiausias metas sodinti medelius, todėl Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius iš Aplinkos apsaugos rėmimo programoje numatytų lėšų iš Plungės medelyno nupirko 137 medelius. Išskirtina tai, jog šiemet norėta gražinti ne tik Kuršėnus, bet ir rajono visas seniūnijas.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Orinta Kazėnienė informavo, jog prieš perkant medelius buvo apklaustos visos seniūnijos, nustatytas medelių poreikis ir vietos, kur bus sodinama. Seniūnai šiemet pageidavo daugiau spygliuočių medelių, tad be klevų, liepų buvo įsigyta pušų, hortenzijų, sidabrakrūmių, raugeriškių – tokių medelių, kurie žydėtų ir puoštų aplinką savo gražiais lapais ir spalvomis. Tam išleista tūkstantis eurų.

Šiemet nauja tai, kad nebuvo pirkta medelių sodinimo paslauga, o buvo nuspręsta jog seniūnijos kartu su bendruomenėmis galėtų patys pasisodinti medelius.

Ginkūnų seniūnijos seniūnė Vilija Kvasienė pasidžiaugė Ginkūnų seniūnaitijų aktyvumu sodinant medelius. 28 medeliai pasodinti šalia pėsčiųjų tako, o likusieji medeliai bus pasodinti naujai suformuotame skverelyje Ginkūnų gyvenvietės pradžioje. Švedės seniūnaitijos seniūnaitė Nelda Šutaitė – profesionali floristė, tad ji negailėjo patarimų medelių sodintojams.

Savivaldybės darbuotojų susirinkime Šiaulių rajono seniūnijų seniūnai negailėjo gerų žodžių Aplinkos apsaugos skyriui už labai gražius medelius ir pareiškė norą kitais metais įsigyti dar daugiau medelių. Planuojama kitais metais tam skirti du tūkstančius eurų.

Zigmas RIPINSKIS
Zigmo RIPINSKIO nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts