„Lidl“ – nauja kokybės kartelė Lietuvos daržovių augintojams

Vidmantas Girdzijauskas savo daržovių ūkį puoselėja jau 20 metų. Pradėjęs nuo 10 arų daržo, šiandien ūkininkas valdo 200 ha daržovių plotų, kur dirba beveik 100 darbuotojų. Nors tapus strateginiais partneriais su tarptautiniu prekybos tinklu „Lidl“ ūkis jau buvo didelis, visgi pasitempti dar buvo kur – aukšti reikalavimai kokybei ir atlikto audito išvados privertė atsinaujinti.

Didžiausia vertybė – darbuotojai

Šiandien V. Girdzijausko ūkyje apie 100 ha plote auga kopūstai, 80 ha – bulvės, po 10 ha plote – burokėliai ir morkos. Iš viso per metus parduodama apie 6-8 tūkst. tonų daržovių, kurios keliauja ne tik į didžiausių Lietuvos prekybos tinklų parduotuves, bet ir į užsienio rinkas: Latviją, Estiją, Daniją, Angliją, Airiją ir kitas Europos šalis.

„Ne paslaptis, kad Kėdainiai garsėja agurkais – būtent nuo jų jaunystėje ir pradėjau, o ilgainiui auginami daržovių plotai vis plėtėsi. Visgi daržovių ūkio verslas itin rizikingas, čia didelė priklausomybė ir nuo gamtos įnorių. Niekad nežinai, kokie laukia metai, kada užklups šalna, sausra, ar liūtys. Tačiau darbščiai ir kantriai dirbdami visgi įgyvendiname tikslus“, – sako ūkininkas.

Jis prisimena, kad tik pradėjus kurti savo ūkį, lengva nebuvo: „Buvome naujai iškepti daržininkai, pagrindų neturėjome, tad viską darėme remdamiesi nuojauta. Tik prisijungę prie Lietuvos daržovių augintojų asociacijos ir tapę jų nariu sulaukėme vertingos pagalbos – važiavome į mokymus, seminarus, kvietėmės užsienio ekspertus, mokslininkus ir tyrėjus į Lietuvą. Iš asociacijos ir dabar gauname daug naudingos informacijos apie rinkos pokyčius Lietuvoje ir pasaulyje“.

Pasak V. Girdzijausko, tam, kad ūkis klestėtų ir išliktų konkurencingas, teko daug investuoti asmeniškai: „Gal tai mano žemaitiškas užsispyrimas, bet į paskolą iš banko ir galimybę pasinaudoti finansine Europos parama visada žiūrėjau labai atsargiai. Todėl beveik visas investicijas atlikau savo lėšomis, sunkiai, tačiau sąžiningai uždirbtais pinigais. Tai, kas metų pabaigoje virsdavo pelnu, išleisdavome ūkiui modernizuoti, naujoms darbo vietoms kurti, nuosavai žemei įsigyti“.

Vis tik didžiausia vertybe V. Girdzijauskas laiko savo darbuotojus. Ūkyje itin maža jų kaita, o dalis čia dirba nuo pat įsikūrimo. Net išvykę padirbėti į svečias šalis, žmonės galiausiai sugrįžta dirbti jo ūkyje, atsinešdami naują požiūrį ir darbo kultūrą. V. Girdzijauskas itin didžiuojasi ūkio padalinių vadovais, ūkvedžiais, pavaduotojais – kiekvieno iš šių žmonių indėlis prisideda prie verslo sėkmės.

Norint bendradarbiauti – teko paplušėti

Nors daugiau nei prieš dvejus metus, kai prekybos tinklas „Lidl“ įžengė į Lietuvą, ūkis jau turėjo ilgametę patirtį daržovių sektoriuje, ruošiantis bendradarbiauti su šiuo prekybos tinklu, teko gerokai pasistengti ir investuoti papildomai.

„Lidl“ pasirodymas Lietuvoje privertė suklusti ne tik kitus prekybos tinklus, bet ir mus, daržovių augintojus. Pradėjus bendradarbiauti, jau pirmaisiais metais prekybos tinklas mūsų ūkyje auditą atliko keturis kartus. Gavome sąrašą punktų, į kuriuos teko atsižvelgti ir išspręsti, tačiau priėmėme tai kaip galimybę tobulėti. Net ir dabar, po dvejų metų, kartais dar gauname vieną kitą pastabą, ką reikėtų pagerinti, tačiau tai tik priverčia dar atidžiau ir atsakingiau žiūrėti į mums patikėtą misiją – tiekti „Lidl“ pirkėjams saugią, skanią ir kokybišką produkciją“, – sako ūkio įkūrėjas ir savininkas V. Girdzijauskas.

Ūkininkas itin vertina stabilumą, kurį užtikrina bendradarbiavimas su šuo prekybos tinklu, ir tai, kad būtent dėl „Lidl“ ūkis įgijo itin reikšmingą GLOBALG.A.P. (The Global Partnership for Good Agriculture Practise) pasaulinės kokybės standartų sertifikatą, skirtą gerajai žemės ūkio praktikai. Šiuo sertifikatu kol kas gali pasigirti tik nedaugelis ūkių Lietuvoje. Jis užtikrina, kad maisto produktai yra priimtino saugos ir kokybės lygio, pagaminti atsakingai, paisant darbuotojų sveikatos, saugos ir gerovės bei atsižvelgiant į gyvūnų gerovės reikalavimus.

Šiuo metu „Lidl“ tinklo parduotuvėse galima rasti V. Girdzijausko augintus baltagūžius ir raudongūžius kopūstus, raugintus kopūstus su spanguolėmis bei raugintus agurkus kibirėliuose.

Vartotojai vis labiau vertina lietuviškas gėrybes

Ūkininkas džiaugiasi, kad šalies gyventojai vis labiau vertina vietines daržoves. Jis teigia, kad rinkdamiesi lietuviškas gėrybes prekybos centre, vartotojai gali būti ramūs dėl jų saugumo.

„Kiekvieną Lietuvos ūkį pirmiausiai kontroliuoja ir reguliariai tikrina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Atliekami išsamūs tyrimai, tikrinamas net vanduo, kuriuo laistome daržoves, tad pirkdami lietuvišką produkciją visada būsite tikri, kad ji sveika ir kokybiška. O ir patys kasdien daug ir sunkiai dirbame tam, kad pateisintume vartotojų ir partnerių lūkesčius, išlaikytume aukštą kokybę ir nepertraukiamą lietuviškų daržovių tiekimą visus metus“, – sako ūkininkas.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai

Gegužės 24-30 dienomis vyravusią rekordinę šilumą pakeis liūtys su perkūnija. Šiluma taip pat palaipsniui ims kristi. Savaitgalį kritulių…